fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Ocasio-Cortez: Nikt nie powinien mieć miliardów dolarów

AFP
Po tym jak uczestniczący w prawyborach organizowanych przez Partię Demokratyczną Bernie Sanders napisał na Twitterze, że "miliarderzy nie powinni istnieć", jego słów broni określająca się mianem "demokratycznej socjalistki" Alexandria Ocasio-Cortez.

Sanders umieścił na Twitterze wpis o treści "miliarderzy nie powinni istnieć" komentując publikację "New York Times". Dziennik opisał postulowany przez niego podatek od majątku, który - zdaniem analityków - w ciągu 15 lat doprowadziłby do zmniejszenia się majątków najbogatszych Amerykanów o połowę. Sanders chciałby pozyskane w ten sposób pieniądze wykorzystać w celu realizacji programów społecznych postulowanych przez niego - m.in. reformującego służbę zdrowia w USA programu Medicare for All, który zapewniłby każdemu obywatelowi USA dostęp do publicznej służby zdrowia.

Słowa Sandersa skomentował m.in. Stephen A. Schwarzman, amerykański biznesmen i dyrektor generalny Blackstone Group, który powiedział, że "być może Sanders powinien nie istnieć".

Do tej ostatniej wypowiedzi odniosła się Ocasio-Cortez, która zwróciła uwagę, że słowa "miliarderzy nie powinni istnieć" nie oznaczają, że konkretni ludzie nie powinni istnieć.

"To znaczy, że nikt nie powinien mieć miliarda dolarów" - podkreśliła.

"Pojawianie się miliarderów jest objawem i rezultatem (funkcjonowania) niemoralnego systemu, w którym mówi się ludziom, że jest niemożliwe, by cena insuliny była przystępna, ale wyzyskiwanie jest w porządku".

Ocasio-Cortez to najmłodsza kongresmenka w historii Izby Reprezentantów. Znana jest ze swoich radykalnych, lewicowych poglądów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA