Kaczyński i Tusk ocenili debatę w Końskich. „Festiwal niemądrych trików”

„»Debata« organizowana przez własny sztab, prowadzona przez dziennikarzy zaprzyjaźnionych telewizji - a i tak poległ” – czytamy we wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. „Fakt, że nie wszyscy kandydaci traktują poważnie swój start, a debaty zmieniły się (nie od wczoraj) w festiwal niemądrych trików i gadżetów, nie zmienia jednego: stawka tych wyborów jest bardzo poważna i bardzo wysoka” – zaznaczył natomiast premier Donald Tusk.

Publikacja: 12.04.2025 11:48

Kaczyński i Tusk ocenili debatę w Końskich. „Festiwal niemądrych trików”

Foto: PAP/Artur Reszko/ Paweł Supernak

adm

Premier Donald Tusk oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentowali emitowaną w TVP debatę, która odbyła się 11 kwietnia w Końskich. Wzięli w niej udział między innymi liderzy sondaży – kandydat KO Rafał Trzaskowski i prezes IPN, kandydat popierany przez PiS, Karol Nawrocki. Obecni byli także: marszałek Sejmu, kandydat Trzeciej Drogi Szymon Hołownia; wicemarszałek Senatu, kandydatka Nowej Lewicy Magdalena Biejat; kandydat koła Wolni Republikanie Marek Jakubiak; dziennikarz i biznesmen Krzysztof Stanowski; kandydatka niezależna, była posłanka Lewicy i SLD Joanna Senyszyn oraz dziennikarz, działacz społeczny, lider Ruchu Dobrobytu i Pokoju Maciej Maciak. W debacie w Końskich nie wzięli zaś udziału trzeci w większości sondaży kandydat Konfederacji Sławomir Mentzen, a także Adrian Zandberg, kandydat z ramienia Razem. 

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Polityka
Współpraca Tusk-Nawrocki? Sondaż: Polacy są pesymistami
Polityka
Kolejne kontrowersje wokół Brauna. Splagiatował komisję śledczą
Polityka
Sondaż „Rz”: Bez entuzjazmu do nowego modelu szkolenia wojskowego
Polityka
Koalicja szykuje się do wyboru szefa NIK. Kto ma największe szanse?
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Polityka
Sondaż. Andrzej Duda premierem? Kto widzi obecnego prezydenta w fotelu szefa rządu