Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 25.03.2025 07:59 Publikacja: 18.02.2025 14:56
Prezydent Andrzej Duda oraz pełnomocnik prezydenta USA Donalda Trumpa do spraw Ukrainy gen. Keith Kellog
Foto: PAP/Albert Zawada
Specjalny wysłannik USA do spraw Ukrainy i Rosji generał Keith Kellogg pojawił się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie przed godziną 14:30, a następnie rozpoczął spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.
- Prezydent Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim generała Keitha Kellogga – specjalnego wysłannika Donalda Trumpa, pełnomocnika do spraw Ukrainy. Prezydent powie to, co przedstawia na arenie międzynarodowej od początku – Rosja nie może wygrać tej wojny. Rosja po zawarciu pokoju nie może mieć przekonania, że było warto zaatakować bez powodu, bez przyczyny niepodległe państwo – zapowiedział przed spotkaniem Szef Biura Polityki Międzynarodowej.
Mówicie o oszustwie i skompromitowanym tzw. dziennikarzu? – tak sekretarz obrony Pete Hegseth zareagował na pytanie o przypadkowe dołączenie redaktora naczelnego „The Atlantic”, Jeffreya Goldberga, do konwersacji przedstawicieli administracji USA prowadzonej za pośrednictwem komunikatora Signal.
Dziennikarz i jeden z liderów mniejszości polskiej na Białorusi stał się jednym z najważniejszych zakładników dyktatury Aleksandra Łukaszenki. Czy jest szansa na uwolnienie najbardziej znanego na świecie więzionego Polaka?
Doradca Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Michael Waltz dodał dziennikarza do tajnego czatu grupy Signal, na którym omawiano poufne operacje. Dziennikarz poznał szczegóły planowanego ataku na Hutich w Jemenie.
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan jest zdecydowany umacniać swą władzę w chwili, gdy wzrosła jego pozycja międzynarodowa, zarówno w sprawie Ukrainy, jak i Bliskiego Wschodu.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Kreml ogłasza gotowość do rozmów pokojowych, a Stany Zjednoczone sygnalizują chęć ugody. Czy to oznacza realny koniec wojny w Ukrainie? Gościem Marzeny Tabor-Olszewskiej jest dzisiaj Jędrzej Bielecki, dziennikarz działu zagranicznego „Rzeczpospolitej”, który sceptycznie ocenia intencje Rosji.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Po 12-godzinnych negocjacjach USA-Rosja w Rijadzie, we wtorek dojdzie do spotkania delegacji USA i Ukrainy w Arabii Saudyjskiej.
Nie będzie referendum w sprawie odwołania ze stanowiska Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia. Pomysłodawcom akcji referendalnej z SOS Wrocław nie udało się zebrać wymaganej liczby podpisów. Tymczasem w Zabrzu mieszkańcy pójdą do urn 11 maja, by zdecydować, czy chcą pozostawić na stanowisku prezydent oraz Radę Miasta.
Z opublikowanego przez „The Atlantic” zapisu wymiany zdań najwyższych przedstawicieli administracji USA, prowadzonej za pośrednictwem komunikatora Signal, wynika, że wiceprezydent J.D. Vance miał obiekcje co do ataku USA na cele Hutich w Jemenie.
W związku z aresztowaniem kilku obywateli Niemiec po wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec zaktualizowało wytyczne, dotyczące podróżowania do tego kraju. Nie chodzi jednak o ostrzeżenia przed wyjazdami do USA.
Mówicie o oszustwie i skompromitowanym tzw. dziennikarzu? – tak sekretarz obrony Pete Hegseth zareagował na pytanie o przypadkowe dołączenie redaktora naczelnego „The Atlantic”, Jeffreya Goldberga, do konwersacji przedstawicieli administracji USA prowadzonej za pośrednictwem komunikatora Signal.
W Muzeach Watykańskich można oglądać wyjątkowe arcydzieło włoskiego renesansu. Zapomniano o nim na 500 lat.
Najnowszy sondaż prezydencki opublikowany przez CBOS nie przynosi poważnych zmian w poparciu dla kandydatów.
Ponad 30 lat temu doskonale wpisaliśmy się w globalny system ustanowiony przez USA, co zapewniło nam cywilizacyjny skok, ale i rozleniwiło. Teraz czas przebudzić się ze snu. To może mieć dla nas… bardzo pozytywne konsekwencje.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas