Katarzyna Lubnauer: Nie pamiętam tak złego stylu przekazywania władzy. PiS pilnuje stołków

PiS nie potrafi się rozstać z władzą i to co się dzieje w telewizji jest tego najlepszym przykładem - powiedziała w rozmowie z Polsat News Katarzyna Lubnauer.

Publikacja: 20.12.2023 10:46

Katarzyna Lubnauer

Katarzyna Lubnauer

Foto: tv.rp.pl

W rozmowie z Polsat News Katarzyna Lubnauer pytana była między innymi o uchwałę przyjętą przez Sejm ws. przywrócenia ładu prawnego i bezstronności w mediach publicznych oraz o decyzję posłów PiS, którzy zamierzają pełnić dyżury w siedzibie TVP, by bronić Telewizji Publicznej przed nową większością.

Jak stwierdziła polityk, nie dziwi jej, że "TVPiS" jest bronione przez polityków PiS. Dodała także, że w telewizji publicznej w ostatnim czasie w programach w zdecydowanej przewadze występowali politycy tej partii. - Jak rozumiem PiS pilnuje tych stołków, na których przez ostatnich osiem lat nieustająco siedzieli przedstawiciele PiS-u i mogli mówić tam dowolne bzdury — stwierdziła. Wiceminister edukacji podkreśliła również, że „media publiczne przez ostatnich osiem lat ukrywały wszystkie afery partii rządź”. 

Czytaj więcej

Siemoniak o posłach PiS w TVP: Piknik i wiec partyjny. Żenujące

Katarzyna Lubnauer: PiS nie potrafi się rozstać z władzą. TVP jest tego przykładem 

Katarzyna Lubnauer zapytana została także, jakie działania będą podejmowane w związku z okupowaniem przez posłów i pracowników siedziby TVP. Jak przyznała, nie wie, co planuje minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz. - Natomiast nie mam żadnych wątpliwości, że my się nie możemy godzić na to, żebyśmy mieli media, które nie wypełniają swojej podstawowej roli. A podstawową rolą mediów publicznych jest zapewnienie pluralizmu i informacji - podkreśliła.

Jak powiedziała posłanka, nie pamięta "tak złego stylu przekazywania władzy jak między PiS-em a Koalicją 15 Października". Przypomniała między innymi o powołaniu rządu dwutygodniowego przez PiS. Lubnauer zaznaczyła też, że w wielu ministerstwach nie ma pieniędzy na wypłatę pensji pracownikom na koniec roku. - PiS nie potrafi się rozstać z władzą i to co się dzieje w telewizji (publicznej - red.) jest tego najlepszym przykładem - powiedziała. 

Czy polityk wyobraża sobie, by pracowników mediów publicznych wyprowadzono siłowo z budynku? - Raczej sobie tego nie wyobrażam — przyznała Katarzyna Lubnauer. 

Polityka
Wiceminister obrony chwali pomysł spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem
Polityka
Rządowe dylematy mieszkaniowe. Nowe pomysły w pakiecie
Polityka
Zuzanna Dąbrowska: Wybory do PE – eurosceptycyzm w wersji light
Polityka
Gibała: Chcę pokazać, że w Krakowie nadszedł koniec epoki boomerów
Polityka
Marek Migalski: Toksyczne związki lewicy