Politycy o exposé Mateusza Morawieckiego: Mdłe, ogólniki, jak na stypie

Na platformie X politycy szeroko komentują exposé, które wygłosił w Sejmie Mateusz Morawiecki. Wielu z nich wyśmiało między innymi, że premier zaproponował dyskusję nad pakietem demokratycznym dla polskiego Sejmu.

Publikacja: 11.12.2023 12:21

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Foto: PAP/Abaca

11 grudnia w Sejmie exposé wygłosił Mateusz Morawiecki, który będzie ubiegać się o wotum zaufania dla swojego rządu. Jeśli go nie uzyska sejmowa większość wskaże swojego kandydata na premiera, którym będzie Donald Tusk.

Politycy słowa Mateusza Morawieckiego szeroko komentują na platformie X (dawniej Twitter).

Leszek Miller o exposé Mateusza Morawieckiego: Mdłe i mało wyraziste

Jeszcze przed exposé skomentowała je była premier Ewa Kopacz. Dzień dobry, Polsko! Przed nami ostatni skecz Latającego Cyrku Mateusza Morawieckiego pt. ‚Expose’. Wytrzymaliśmy osiem lat tego absurdu, więc wytrzymamy jeszcze kilka godzin” – czytamy. Polityk umieściła w swoim wpisie także hashtag o treści „koniec PiS”.

Exposé Morawieckiego skomentował także Leszek Miller. „Smakuje jak miska ryżu. Mdłe, mało wyraziste, bez smaku. Kończy tak, jak zaczynał” – ocenił w opublikowanym przez siebie wpisie były premier.

Słowa Morawieckiego ocenił także Grzegorz Braun. „‚Post-praca’ - to słowo-klucz do całego post-expose wygłoszonego właśnie przez post-premiera” – napisał polityk na platformie X. 

Czytaj więcej

Exposé Mateusza Morawieckiego. Siedem wyzwań przedstawionych przez premiera

Politycy wyśmiewają propozycję Morawieckiego – „pakietu demokratycznego” 

Morawiecki podczas expose powiedział między innymi, że zaproponuje dyskusję nad pakietem demokratycznym dla polskiego Sejmu. - Dojrzałość naszej demokracji najlepiej odzwierciedli rola opozycji, ktokolwiek by nią nie był - powiedział szef rządu. Morawiecki dodał także , że opozycja powinna mieć "więcej narzędzi do działania". Morawiecki mówi np. o "dniu opozycji", w którym wicemarszałek Sejmu z opozycji mógłby układać porządek obrad.

Widzę głębokie zainteresowanie tym Exposé rządu bez szans ze strony prezesa” – napisała w swoim wpisie Katarzyna Lubnauer, która na platformie X opublikowała także zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego siedzącego z Sejmie z zamkniętymi oczami. „Morawiecki znowu wraca do idei „pakietu demokratycznego” dla opozycji Przez osiem ostatnich lat…” – dodała. 

Poseł KO Franciszek Sterczewski skomentował exposé krótko, cytując słowa Morawieckiego. „Musimy zakończyć wojnę polsko-polską. #exposé XD” – napisał polityk.

„Cóż za piękne expose, Jesteśmy za a nawet przeciw UE, zupełnie jak przemówienie Becka, oby skutki nie były te same” – czytamy we wpisie opublikowanym przez Hannę Gronkiewicz.

Słowa Morawieckiego skomentował w sieci także Jan Grabiec. „Ogólniki, przekłamania, nastrój jak na stypie u nielubianego sąsiada” – ocenił expose Morawieckiego.

Czytaj więcej

Nowy rząd przetrwa, jeśli utrzyma uwagę obywateli

11 grudnia w Sejmie exposé wygłosił Mateusz Morawiecki, który będzie ubiegać się o wotum zaufania dla swojego rządu. Jeśli go nie uzyska sejmowa większość wskaże swojego kandydata na premiera, którym będzie Donald Tusk.

Politycy słowa Mateusza Morawieckiego szeroko komentują na platformie X (dawniej Twitter).

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Donald Tusk o wyborach do PE: Jedne z najważniejszych po wojnie
Materiał Promocyjny
Co czeka zarządców budynków w regulacjach elektromobilności?
Polityka
Nieoficjalnie: Znamy "jedynki" KO w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Są ministrowie
Polityka
Listy KO na Śląsku do europarlamentu bez Jerzego Buzka. Za to z europosłem Lewicy
Polityka
Śmiszek: Hyc z rządu do PE? W Brukseli też się ciężko pracuje
Polityka
Szymon Hołownia kontra Julia Przyłębska. "Nie wykonam postanowienia TK"