Poseł PiS upomina się w Sejmie o mieszkańców Wilanowa. Szymon Hołownia zareagował

Zbigniew Kuźmiuk z PiS apelował na początku środowego posiedzenia Sejmu o uzupełnienie porządku obrad o projekt ustawy o wakacjach kredytowych przygotowany przez PiS.

Publikacja: 06.12.2023 09:30

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Foto: PAP/Radek Pietruszka

- Jakie gorące okrzyki zachęty w stronę posła, dawaj Zbychu, dawaj - śmiał się prowadzący obrady Szymon Hołownia, gdy poseł Kuźmiuk zmierzał na mównicę.

PiS pyta o wakacje kredytowe i mieszkańców Wilanowa

- Na podstawie artykułu 184 regulaminu Sejmu wnoszę o przerwę, zwołanie Konwentu Seniorów i uzupełnienie porządku obrad o ustawę dotyczącą wakacji kredytowych - zgłosił wniosek formalny Kuźmiuk.

Czytaj więcej

Michał Szułdrzyński: Dlaczego Tusk i Hołownia wycofali się z ustawy wiatrakowej

- Panie marszałku, pan zdecydował, że pierwsze czytanie obu projektów ustaw: zarówno rządowego i przygotowanego przez tworzącą się większość parlamentarną odbędzie się na posiedzeniu komisji finansów publicznych. Ale wczoraj, z niejasnych powodów, a w zasadzie bez powodów, przewodniczący to posiedzenie odwołał i nie poinformował kiedy posiedzenie się odbędzie. Można więc odnieść wrażenie, że po zapewnieniu pana marszałka o likwidacji zamrażarki w pana gabinecie, taka zamrażarka pojawia się u przewodniczących komisji sejmowych - dodał.

- Ten projekt ustawy jest niesłychanie pilny, powinien być uchwalony już. Ponad milion gospodarstw domowych, które korzysta z wakacji kredytowych, jeśli tego projektu nie uchwalimy, zostanie po prostu na lodzie. Dlatego wnoszę o uzupełnienie porządku obrad tego posiedzenia Sejmu. Państwo przygotowaliście projekt, ale on dotyczy tylko 50-60 tys. gospodarstw domowych. Widać jak traktujecie młodych ludzi, którzy pożyczyli pieniądze na swoje pierwsze mieszkanie. Co państwo powiecie mieszkańcom Wilanowa i Jagodna, którzy z tych kredytów korzystają - przekonywał poseł PiS.

Szymon Hołownia przypomina, że Sejm IX kadencji nie obradował od 30 sierpnia

- Zadał pan w trybie publicystycznym pytanie co stało na przeszkodzie. Pytanie brzmi też co stało na przeszkodzie, by uchwalić te wakacje kredytowe w czasie, gdy Sejm nie obradował od 30 sierpnia do 13 listopada - odpowiedział mu Hołownia.

- Jakie gorące okrzyki zachęty w stronę posła, dawaj Zbychu, dawaj - śmiał się prowadzący obrady Szymon Hołownia, gdy poseł Kuźmiuk zmierzał na mównicę.

PiS pyta o wakacje kredytowe i mieszkańców Wilanowa

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Donald Tusk przegrywa w sprawie aborcji, To komplikuje plany koalicji
Materiał Promocyjny
Mity i fakty - Czy to prawda, że elektryczne auta palą się częściej niż spalinowe?
Polityka
Tomasz Siemoniak: SOP analizuje to, jak doszło do zamachu na Donalda Trumpa
Polityka
Lewica znów składa ustawę o depenalizacji aborcji. Czarzasty wysyła Sawickiego na wakacje
Polityka
Patryk Jaki: Polska prawica powinna postawić na Trumpa. Tylko on postawi tamę
Polityka
Sondaż. Andrzej Duda liderem nowej prawicowej partii? Polacy zabrali głos
Polityka
Polska na czele UE od 1 stycznia. Jaka będzie ta prezydencja?