Kuczyńska i Romanowska: Z podziękowaniami dla redaktora Mazurka

Dziękujemy Robertowi Mazurkowi, który w felietonie w „Plusie Minusie” dokonał egzegezy polskiego feminizmu – klasyczny nazywając „palofeminizmem” i sugerując, że wyginie. I ripostujemy: na razie nie zamierzamy wyginąć.

Publikacja: 02.06.2023 17:00

Kuczyńska i Romanowska: Z podziękowaniami dla redaktora Mazurka

Foto: AdobeStock

Opowiemy historię o tym, jak w Polsce w ciągu trzech lat można zostać „polską JK Rowling” (Kuczyńska) i „mózgiem propagandy antytrans” (Romanowska) oraz „zakładniczkami Tadeusza Rydzyka” (Kuczyńska i Romanowska).

Spotkałyśmy się w grudniu 2020 r.: od lat związana z sektorem energetyki jądrowej lingwistka Urszula Kuczyńska i Krystyna Romanowska, dziennikarka, autorka książek, zainteresowana kwestiami społecznymi. Rozmawiałyśmy o zmianach językowych, które ostatecznie przyczyniły się do upadku trwającego wtedy Strajku Kobiet. Wywiad opublikowany wówczas w „Wysokich Obcasach” uruchomił machinę „cancel culture”.

Pozostało 87% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Prawdziwa natura bestii
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Plus Minus
Śmieszny smutek trzydziestolatków
Plus Minus
O.J. Simpson, stworzony dla Ameryki
Plus Minus
Upadek kraju cedrów
Plus Minus
Jan Maciejewski: Granica milczenia