Aktualizacja: 10.01.2015 12:00 Publikacja: 10.01.2015 12:00
Dominik Zdort
Foto: Fotorzepa/Ryszard Waniek
Dlaczego o to pytam? Bo Julia Morley, 74-letnia właścicielka marki Miss World, postanowiła właśnie, że pupa jest znacznie mniej ważna od twarzy. W tegorocznej edycji konkursu, w którym wybiera się najpiękniejszą kobietę świata, o urodzie kandydatek jury będzie mogło rozstrzygać wyłącznie na podstawie twarzy – kostiumy bikini mają być zakazane, a uda i pupy szczelnie zakryte. W końcu zostanie spełnione żądanie feministek, które od lat domagają się zakazania „parady cieląt", czyli tej części konkursu, podczas której panie eksponują swoje wdzięki na wybiegu w strojach bikini. Choć nadal nie można wykluczyć, że któryś z jurorów za kulisami w niezgodny z regulaminem sposób wejdzie w posiadanie informacji na temat kształtu brzucha lub łydki którejś z pretendentek...
Nie chcę tu użalać się nad wielbicielami konkursu Miss Świata. Zdarzyło mi się kilka razy w życiu obejrzeć w telewizji wybory tej czy innej piękności i nie jestem przekonany do tego typu imprez. Nawet jeśli któraś z pań na wstępnym etapie wydawała się mieć jakiś urok, to pryskał on natychmiast, gdy stawała przed mikrofonem, by opowiedzieć o sobie i swoich aspiracjach. O tym, jak dzielnie udziela się w dziedzinie dożywiania bezdomnych psów i kotów. Jak bohatersko zabiega o przezwyciężenie biedy w Afryce. Z jakim zacięciem walczy o pokój na świecie.
Czy Europa uczestniczy w rewolucji AI? W jaki sposób Stary Kontynent może skorzystać na rozwiązaniach opartych o sztuczną inteligencję? Czy unijne prawodawstwo sprzyja wdrażaniu innowacji?
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
W „Miastach marzeń” gracze rozbudowują metropolię… trudem robotniczych rąk.
Spektakl „Kochany, najukochańszy” powstał z miłości do twórczości Wiesława Myśliwskiego.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
Czwartek na rynku walutowym będzie upływał pod znakiem decyzji banków centralnych. Jak zareaguje na nie złoty?
Olefiny Daniela Obajtka, dwie wieże w Ostrołęce, przekop Mierzei Wiślanej, lotnisko w Radomiu. Wszyscy już wiedzą, że miliardy wydane na te inwestycje to pieniądze wyrzucone w błoto. A kiedy dowiemy się, kto poniesie za to odpowiedzialność?
Czy prawo do wypowiedzi jest współcześnie nadużywane, czy skuteczniej tłumione?
Z naszą demokracją jest trochę jak z reprezentacją w piłkę nożną – ciągle w defensywie, a my powtarzamy: „nic się nie stało”.
Trudno uniknąć wrażenia, że kwalifikacja prawna zdarzeń z udziałem funkcjonariuszy policji może zależeć od tego, czy występują oni po stronie potencjalnych sprawców, czy też pokrzywdzonych feralnym postrzeleniem.
Niektóre pomysły na usprawnienie sądownictwa mogą prowadzić do kuriozalnych wręcz skutków.
Hasło „Ja-ro-sław! Polskę zbaw!” dobrze ilustruje kłopot części wyborców z rozróżnieniem wyborów politycznych i religijnych.
Ugody frankowe jawią się jako szalupa ratunkowa w czasie fali spraw, przytłaczają nie tylko sądy cywilne, ale chyba też wielu uczestników tych sporów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas