Dominik Zdort

Dominik Zdort

Dziennikarz, redaktor, publicysta

Tomasz Lis wysokooktanowy

Przyczyną słabych notowań PiS w sondażach jest „wysokooktanowa polityka” – ogłosił Tomasz Lis w radiu TOK FM.

Dominik Zdort: Polska skoczka zwycięża!

W ramach walki z patriarchatem i seksizmem transmisje męskich skoków narciarskich zostały uzupełnione o skoki kobiet. Emocji na razie nie budzą, bo panie uprawiające ten sport nie są szerzej znane, a ich sportowe wyniki nie imponują. Determinacja, aby mimo tego wmusić nam damskie skoki, jest jednak spora.

Jak nawoływałem do wyjścia z UE

Czasem trzeba napisać „pro domo sua”, bo kłamstwo jednak nie powinno pozostawać bez odpowiedzi. „Zdort nawołuje, by Polska wyszła z Unii Europejskiej” – tak ostatnio zatytułował jeden z tekstów portal naTemat.

Dominik Zdort: Talib z Wajrakiem przeciw drzewosiepaczom z PiS

Do czego wezwał kilka dni temu lider afgańskich talibów Hibatullach Akhundzaza swoich muzułmańskich współbraci?

Zdort: Nowa Atlantyda

Świat obiegła szokująca informacja, że na ziemi odkryto nieznany dotąd kontynent. Nie, nie Atlantydę. Choć pewne podobieństwa są – na przykład to, że nowy kontynent w większości (94 proc.) jest położony pod wodą. Ponad nią wystaje kilka wysp – przynajmniej do tej pory uważaliśmy je za wyspy, które tworzą Nową Zelandię i Nową Kaledonię.

Zdort: Bruksela przeciw (Matce) Naturze

Informacja, że Polska przekroczyła normę dni ze smogiem, ustanowioną przez Parlament Europejski w 2008 roku, przeszła niemal nie zauważona.

Dominik Zdort: Trump mówi jak jest

Wszyscy politycy, dyplomaci i komentatorzy, którzy obawiali się, że Donald Trump nie rozumie sytuacji międzynarodowej, dziś mogliby odetchnąć z ulgą.

"Szczęście świata" Michała Rosy

O czym jest ten film? - zapytał ktoś wychodząc z sali kinowej, w której pokazywano „Szczęście świata”. To niewłaściwie zadane pytanie. Nowy film Michała Rosy jest o wszystkim i o niczym.

Czy Agata Duda może mieć takie same poglądy jak jej mąż

"Kobiety lubią jeździć lewym pasem" – tak na drugiej stronie „Rzeczpospolitej" zatytułowaliśmy wywiad z ekspertem od motoryzacji. Powiedział on, że „nagminna jazda lewym pasem jest domeną kobiet". Zażartowałem z jedną z koleżanek, że tytuł pewnie wywoła kontrowersje jako obraźliwy dla pań. – Gdyby stwierdził, że kobiety boją się skręcać w lewo na skrzyżowaniach, to może byłby obraźliwy – odpowiedziała także żartobliwie koleżanka.

Zdort: 500+ wzmacnia wolny rynek

"Dezaktywacja zawodowa kobiet" – to podobno najlepszy klucz do wyjaśnienia, dlaczego 500+ jest inicjatywą szkodliwą i niepotrzebną.