O śmierci Janusza Kupcewicza poinformował w mediach społecznościowych Zbigniew Boniek, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, w przeszłości kolega Kupcewicza z drużyny narodowej. "Dostałem wiadomość o śmierci Janusza Kupcewicza. Jednego z najlepszych polskich rozgrywających. Kilka dni temu razem obchodziliśmy 40-lecie medalu MŚ w Hiszpanii. Niesamowite. R.I.P." - napisał Boniek.

10 lipca 1982 r. Boniek i Kupcewicz wystąpili w meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata w Hiszpanii z Francją. Biało-czerwoni wygrali wówczas 3:2, a trzeciego gola dla Polski po świetnie wykonanym rzucie wolnym i strzele w krótki róg bramki zdobył Kupcewicz.

Janusz Kupcewicz urodził się 9 grudnia 1955 r. w Gdańsku. Karierę zaczynał w Warmii Olsztyn. W piłkarskiej ekstraklasie zadebiutował w barwach Arki Gdynia, następnie związał się z Lechem Poznań. Później Kupcewicz grał we francuskim AS Saint-Étienne, był też zawodnikiem greckiej Larisy. Po okresie gry w Lechii Gdańsk związał się tureckim Adanasporem, w którym zakończył karierę.

Kupcewicz zadebiutował w reprezentacji Polski w 1976 r. Pojechał na mundial w 1978 r., na którym był rezerwowym, występował na mistrzostwach cztery lata później. Zaliczył 20 występów w barwach narodowych, zdobył dla Polski 5 bramek.