Legia Warszawa - Spartak Moskwa 0:1. Mistrzowie Polski żegnają się z Europą

Nie będzie wiosną pucharów w Warszawie. Po porażce 0:1 ze Spartakiem Moskwa Legia odpadła z Ligi Europy.

Publikacja: 09.12.2021 21:11

Zawodnik Legii Warszawa Mahir Emreli

Cel na ten wieczór był jasny. Tylko zwycięstwo dawało Legii wyjście z grupy.

Trener Marek Gołębiewski zapowiadał odważniejszą grę w ataku i mądrzejszą w obronie. Ale cały plan posypał się już po kilkunastu minutach, gdy Maik Nawrocki popełnił błąd i zagrał zbyt lekko do Artura Boruca. Z prezentu skorzystał Zielimchan Bakajew, przejął piłkę i precyzyjnym uderzeniem trafił na 1:0. To jego pierwszy gol w tym sezonie.

Spartak przyleciał do Polski bez najlepszego strzelca Aleksandra Sobolewa (zawieszony za kartki), ale ataki Rosjan i tak wzbudzały w defensywie Legii alarm. Brak kontuzjowanego Artura Jędrzejczyka był widoczny, sytuację ratować musiał Boruc.

Bramka Bakajewa była jak wyrok, bo Legia od dłuższego czasu nie potrafi odrabiać strat. Niczego nie zdziałał skuteczny latem Mahir Emreli, więcej okazji miał jego zmiennik - król strzelców ubiegłego sezonu Tomas Pekhart. Czech w końcówce trafił w poprzeczkę, a już w doliczonym czasie nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił Aleksander Selichow.

To była interwencja na wagę pierwszego miejsca w tabeli i bezpośredniego awansu do 1/8 finału. Gdyby Spartak wypuścił zwycięstwo, spadłby na trzecią pozycję i wiosną zagrałby tylko w Lidze Konferencji.

Wyląduje tam jednak Leicester, które przegrało w Neapolu 2:3. Włosi z Piotrem Zielińskim w składzie wystąpią w 1/16 finału Ligi Europy.

Kibice Legii, którzy zacierali ręce na mecze z Barceloną, Borussią Dortmund czy Sevillą, srogo się zawiedli. W tym sezonie drużynie pozostała już tylko walka o Puchar Polski. A tam najbliższym przeciwnikiem będzie w ćwierćfinale Górnik Łęczna.