Włosi w niedzielnym meczu eliminacji do mundialu w Katarze zremisowali 0:0 ze Szwajcarią - co oznacza, że reprezentacja prowadzona przez Roberta Manciniego do 36 przedłużyła serię meczów bez porażki.

Jeszcze nigdy w historii reprezentacyjnej piłki żadna reprezentacja nie pozostawała niepokonana tak długi. Serie 35 meczów bez porażki zanotowały w przeszłości Brazylia (w latach 1993-1996) i Hiszpania (2007-2009).

36

Tyle meczów z rzędu bez porażki rozegrała w latach 2018-2021 reprezetacja Włoch

Ostatnim meczem przegranym przez Włochów było spotkanie Ligi Narodów, w którym 10 września 2018 roku podopieczni Roberto Manciniego ulegli Portugalii 0:1.

Prawdopodobnie już 8 września Włosi przedłużą swoją serię meczów bez porażki, ponieważ tego dnia mierzą się z Litwą, która zajmuje ostatnie miejsce w grupie C - Litwini przegrali wszystkie dotychczasowe mecze w eliminacjach do mundialu w Katarze, strzelili w nich tylko jednego gola.

Czytaj więcej

Piłkarze Albanii cieszą się ze zdobycia gola
Eliminacje MŚ: Albania wygrywa z Węgrami, Anglia rozbija Andorę

Włosi po pięciu meczach w eliminacjach mają na koncie 11 punktów i prowadzą w grupie C. Ich niedzielni rywale, Szwajcarzy, zajmują drugie miejsce w grupie z siedmioma punktami, ale rozegrali o dwa mecze mniej od mistrzów Europy.