Aktualizacja: 07.04.2017 07:54 Publikacja: 07.04.2017 07:54
Foto: Fotorzepa, Jakub Dobrzyński
Sąd Najwyższy zajął się w czwartek sprawą psycholożki z Biłgoraja, która wystąpiła o przyznanie jej nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego.
ZUS odmówił jej jednak prawa do niego, gdyż zabrakło jej stażu pracy „przy tablicy". Zakład uwzględnił jej tylko 19 lat sześć miesięcy i 20 dni pracy w szkole, co do wymaganego przez przepisy stażu 20 lat nie wystarczyło. Pozostałe 17 lat jej pracy w poradni pedagogiczno-psychologicznej zdaniem ZUS nie dawało prawa do świadczenia kompensacyjnego. Zgodnie z przepisami prawo do tego świadczenia daje tylko staż pracy w przedszkolu, szkole czy placówkach specjalnych. Ustawa nie wymienia zatrudnienia w poradni pedagogiczno-psychologicznej.
Sędzia nie może być wyłączony od rozpoznania sprawy tylko dlatego, że został nominowany z rekomendacji organu n...
Sąd Najwyższy czeka rewolucja. Mniej izb, zmiana wyboru pierwszego prezesa czy okrojenie uprawnień prezydenta to...
Wiemy, że maturzyści i ósmoklasiści często pragną sprawdzić swoje odpowiedzi zaraz po zakończeniu egzaminu. Dzię...
W ramach deregulacji eksperci proponują, aby ZUS przejął obowiązki związane z rozliczaniem składek przez płatnik...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Program bezpłatnych badań profilaktycznych „Moje zdrowie - bilans zdrowia osoby dorosłej" zastąpi od czwartku 1...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas