Ostatni pełnomocnik (z urzędu) powiedział mu, że nie widzi szans na wygranie sprawy. Trudno stwierdzić, czy sprawa jest beznadziejna, czy to jakaś zmowa albo niechęć łódzkich prawników do podejmowania drażliwego tematu. W jednym jest zgoda: pełnomocnik (obrońca) powinien wierzyć w wygraną.
Afera „łowców skór”, przypomnijmy, polegała na podawaniu chorym przez ekipy wzywanych karetek z łódzkiego pogotowia leków powodujących śmierć. Głównych winowajców skazano, w tym na kary dożywocia. Motywem sprawców były dochody otrzymywane od zakładów pogrzebowych za dostarczonych „klientów”.
S., jako lekarz tego pogotowia, dość szybko nabrał podejrzeń co do całego procederu i próbował go przynajmniej ograniczyć. Za to zaczęto mu w pracy dokuczać, a następnie w ogóle zwolniono z pogotowia.
Szykany nie ustały także później, kiedy prowadził wyłącznie prywatną praktykę. Otóż w stanach bardzo poważnych musiał wzywać karetkę i w tych kilkunastu przypadkach pogotowie chciało go obciążyć kosztami za pochopne, w mniemaniu jego pracowników, wezwanie karetki.
W każdym razie trzy faktury trafiły do sądu. Ten wydał tzw. nakaz zapłaty na kwotę ok. 800 zł, która z kosztami egzekucji urosła do 2 tys. zł. S. dowiedział się o tym, kiedy komornik przyszedł pod jego dom z chętnymi do zakupu jego używanego tico, które później zlicytowano.