Marek Domagalski

Marek Domagalski

Absolwent prawa Uniwersytetu Warszawskiego, pisze głównie o procesach i procedurach sądowych, zwłaszcza cywilnych, ale też prawie konstytucyjnym i mediów

Sąd Najwyższy: szybsza spłata kredytu to mniejszy koszt

Prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego ulega obniżeniu, jeżeli jej wysokość jest zależna od okresu obowiązywania umowy.

Czy lex Tusk obejmuje też Donalda Tuska?

W gorącej dyskusji nad ustawą o komisji ds. wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo RP w latach 2007–2022 pojawił się argument, że może ona nie dotyczyć premiera.

Weszły w życie istotne zmiany w zachowkach

Wejście w życie ustawy o fundacji rodzinnej wprowadza istotne zmiany w ustalaniu i wypłacaniu świadczeń dla osób pominiętych w testamencie.

Trybunał Konstytucyjny przed kolejną próbą w sprawie noweli dla KPO

Na środę 31 maja prezes Julia Przyłębska wyznaczyła posiedzenie pełnego składu Trybunału Konstytucyjnego do zbadania wniosku prezydenta, ale pod znakiem zapytania jest, czy zbierze się wymagana liczba 11 sędziów.

Marek Domagalski: Pytajmy TSUE, szukajmy kompromisu

W sporze o sądy i sędziów powraca głos wskazujący dialog jako sposób jego rozwiązania. Próbujmy więc.

Lex Tusk: komisja ruszy przed wyborami, a odwołania do sądu już po nich

Komisja ds. wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w l. 2007–2022 ma powstać szybko, ale na kontrolę jej decyzji przez sąd nie starczy czasu przed wyborami.

Lepiej zerkać, na co małżonek wydaje wspólne pieniądze

Sąd Najwyższy sugeruje rozstrzygnięcie, które zwiększyłoby zainteresowanie małżonków sprawami majątkowymi drugiego małżonka, co w razie zniesienia wspólności małżeńskiej ułatwiłoby i przyśpieszyło rozstrzyganie spraw o podział majątku wspólnego.

PiS odkłada zmiany w TK. Ważnego głosowania nie będzie

Poseł Marek Ast powiedział dziennikarzom, że głosowanie nad projektem odbędzie się na następnym posiedzeniu Sejmu i wtedy też poprawką posłów PiS, autorów projektu zgłoszoną w II czytaniu zajmie się Komisja Sprawiedliwości

Sąd Najwyższy: Nie każ sądowi szukać adresu

Trójka sędziów SN pyta szerszy skład o wymogi formalne skargi kasacyjnej, w tym obowiązek podania w niej adresu i PESEL.

Jaki zwrot za pełnomocnika dla małżonków?

Dwoje powodów wygrało z bankiem. Czy sąd ma zasądzić każdemu z nich wydatek na adwokata? – pyta szczeciński sąd.