Z pomocą przychodzą im m.in. fundusze nieruchomościowe. Gwarantują one wysoki poziom bezpieczeństwa i kontroli nad inwestycjami bez negatywnego wpływu na efektywność prowadzonych operacji.
Z początkiem tego roku weszła w życie ustawa z 8 listopada 2013 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku tonażowym. Nowelizacja wprowadziła istotne zmiany w opodatkowaniu spółki komandytowo-akcyjnej. Nadała tego rodzaju podmiotom status podatnika CIT.
Zanim doszło do tych zmian, prowadzenie działalności w formie spółki komandytowo-akcyjnej było dla wielu przedsiębiorców rozwiązaniem optymalnym, w szczególności dla tych, którzy prowadzili długi proces inwestycyjny, gdzie zyski pojawiały się dopiero po kilku latach. Tak właśnie jest w przypadku firm deweloperskich.
Zmiany przepisów spowodowały, że deweloperzy działający w formie spółki komandytowo-akcyjnej poszukują możliwości do dalszej optymalnej działalności.
Pozytywne jest to, że w dalszym ciągu znaleźć można metody, które pozwalają deweloperom na optymalne przeprowadzenie procesu inwestycyjnego oraz zyskowną sprzedaż wybudowanych nieruchomości. Jednym z najbardziej stabilnych i efektywnych rozwiązań jest wykorzystane funduszu inwestycyjnego zamkniętego, specjalnie dedykowanego działalności deweloperskiej, tzw. funduszu nieruchomościowego.