Reklama
Rozwiń

Przegrana wojna hazardowa

W zeszłym roku nastąpiła rewolucja na polskim rynku bukmacherskim. Resort finansów uruchomił rejestr domen zakazanych, do którego wpisano strony proponujące zakłady i gry hazardowe bez wymaganej licencji.

Publikacja: 19.07.2018 21:00

Przegrana wojna hazardowa

Foto: Bloomberg

Blokowanie nielegalnych serwisów, często zarejestrowanych w rajach podatkowych, miało m.in. zwiększyć wpływy do budżetu. Nowelizacja ustawy, która wprowadziła zmiany, mogła się początkowo wydawać sukcesem. Udział szarej strefy drastycznie spadł, a wartość rynku bukmacherskiego w 2017 r. niemal się podwoiła – do 3 mld zł.

Niestety, wiele wskazuje na to, że rząd wygrał tylko pierwszą bitwę, ale hazardową wojnę przegrywa. Nielegalni bukmacherzy nie zniknęli i z miesiąca na miesiąc ich aktywność rośnie. O skali problemu świadczy fakt, że o ile 1 lipca 2017 r., gdy uruchomiono rejestr domen zakazanych, zablokowano 482 strony, o tyle już w październiku było ich 983. W maju br. na czarnej liście znalazło się ponad 1,8 tys. pozycji, a dziś jest ich 2,4 tys.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Opinie Ekonomiczne
Bogusław Chrabota: Upały dołują światowe PKB
Opinie Ekonomiczne
Michał Hetmański, Kamil Laskowski: Hutnictwo to wyjątek od piastowskiej doktryny Tuska
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Obniżka podatków to miraż. Należałoby je podnieść – na obronę
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Wiadomość o śmierci Zachodu nieco przesadzona
Opinie Ekonomiczne
Marian Gorynia: Dlaczego organizujemy Kongres Ekonomistów Polskich?