Aktualizacja: 16.03.2025 19:54 Publikacja: 08.06.2023 21:02
Foto: mat. pras.
Mateusz Strzelecki jest partnerem i szefem działu reprezentacji najemcy w Walter Herz. Ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z firmami, reprezentował klientów m.in. z sektora IT, BPO/SSC, branży wydawniczej, hotelarskiej czy sektora publicznego. Koordynował transakcje najmu blisko 450 tys. mkw. biur w całej Polsce. Ukończył Politechnikę Warszawską i studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego.
Dlaczego nieruchomości?
Firmy może i nie budują więcej, ale zmieniają strukturę oferty. Więcej lokali powstaje z myślą o tanim kredycie. Ich ceny są niższe od obecnej średniej.
Mimo powracającego popytu i przybliżającej się daty wprowadzenia programu „Bezpieczny kredyt” firmy nie zwiększają podaży lokali. Prawdopodobnie czekają na dowody, że poprawa sytuacji nie jest przejściowa.
Rządowy program to kredyt trzy razy tańszy od komercyjnego, zdolność ma być liczona bardziej liberalnie. Chętnych nie zabraknie. Deweloperzy są w stanie dostosować podaż – powiedział w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Bartosz Turek, główny ekonomista HREIT.
Kredyty z banków komercyjnych i państwowych, akcje, obligacje – era drogiego pieniądza wymaga elastyczności.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Po marcowym wyskoku w kwietniu firmy znów ostrożnie podchodziły do inwestycji w budowę nowych lokali.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Prokuratura Okręgowa w Łodzi zbiera postępowania z całego kraju w sprawie trzech głównych wątków: podejrzenia działania na szkodę inwestorów, nabywców nieukończonych mieszkań oraz podwykonawców.
Ceny nowych mieszkań wprowadzonych do sprzedaży w lutym były niższe niż lokali będących już w ofercie – wynika z analiz Cenatorium.
Podaż mieszkań wzrosła nie tylko w metropoliach, ale i w otaczających je miejscowościach – wynika z analiz portalu RynekPierwotny.pl
Przedsiębiorca nie musi wykazywać w biznesie zysków z nieruchomości, którą wycofał z działalności i wynajmuje prywatnie.
Pełnomocnikami na walnym zgromadzeniu spółdzielni będą mogły być tylko niektóre osoby, np. członkowie najbliższej rodziny lub adwokat.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego muszą rozliczyć podatek VAT od najmu prywatnego. Na co powinni zwrócić uwagę przy rozliczeniach, by nie popełnić błędu?
Rodzimy kapitał lokuje w nieruchomościach komercyjnych w Polsce coraz więcej, ale to wciąż niewiele na tle innych rynków – mówi Daniel Bienias, szef CBRE w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.
Sytuacja firm budujących osiedla nie wygląda dobrze. Ich zobowiązania rosną – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas