Aktualizacja: 13.12.2024 05:16 Publikacja: 02.06.2022 21:14
Foto: mat. pras.
Ponad 40 proc. całkowitych zasobów powierzchni biurowych w Warszawie ma certyfikaty środowiskowe – wynika z waszego raportu Impacts. To dużo, mało? Jak wypadliśmy na tle innych światowych metropolii objętych waszym badaniem?
Ponad 40 proc. certyfikowanej powierzchni biurowej to bardzo dobry wynik na tle innych miast. Warszawa jest na piątym miejscu pod względem największej ilości certyfikowanej powierzchni biurowej, czyli ponad 40 proc., przed nami znalazły się aglomeracje amerykańskie: Nowy Jork, San Francisco, Chicago i Houston. Kolejna grupa to miasta, gdzie certyfikowanej powierzchni jest między 20 a 40 proc., z Europy mamy tu Bukareszt, Budapeszt, Frankfurt i Madryt.
Ceny materiałów wykończeniowych tak wystrzeliły, że na urządzenie metra biura od zera często nie wystarczy 1 tys. euro.
Wielofunkcyjność zacznie wchodzić nawet do pojedynczych budynków. Ważna jest wygoda i dostęp do różnych usług.
Zagraniczni inwestorzy w I kwartale chętnie lokowali pieniądze w nieruchomościach nad Wisłą, ale kolejne okresy mogą już być dotknięte konsekwencjami rosyjskiej napaści na sąsiadującą z nami Ukrainę – oceniają eksperci Knight Frank.
Największe firmy doradcze wycofują się z obsługiwania rosyjskiego rynku nieruchomości i tamtejszych inwestorów.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Najemcy, instytucje finansujące, fundusze inwestujące w nieruchomości – wszyscy zwracają coraz większą uwagę na ESG – powiedziała w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Ewelina Grodzicka, specjalistka ds. zrównoważonego rozwoju w HB Reavis.
Ustawy mieszkaniowe – polaryzujące i rozgrzebane. Te o uwolnieniu gruntów, regulacji krótkiego najmu, REIT-ach – bardziej lub mniej zasygnalizowane. A to nie wszystkie otwarte fronty. Jaki jest bilans po 12 miesiącach?
Kupujący wstrzymywali się z transakcjami, sprzedający próbowali grać na czas, utrzymując ceny na wysokim poziomie.
Hale w województwie łódzkim chcą wynajmować firmy produkcyjne, logistyczne i handlowe. Popyt w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. wzrósł aż o 72,5 proc.
Informacje z portali internetowych potwierdzające rezerwację czy zawierające opinię najemcy to dopuszczalne i wiarygodne dowody, że w bloku są mieszkania wynajmowane krótkoterminowo.
Przydałoby się więcej spotkań z ekspertami i powołanie stałych grup roboczych dotyczących np. prawa budowlanego oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – ocenia ekspert Komitetu ds. Nieruchomości Krajowej Izby Gospodarczej.
Trzy wyzwania podatkowe. Rynek czeka na rozstrzygnięcia.
Rząd zapowiada, że w pierwszym kwartale 2025 roku przedstawi kompleksowy program mieszkaniowy. Minister rozwoju Krzysztof Paszyk potwierdził, że program obejmie różnorodne formy wsparcia, od budownictwa komunalnego po własnościowe, jednak szczegóły wciąż są przedmiotem negocjacji.
Minister rozwoju Krzysztof Paszyk ogłosił w czwartek rano, że rząd nie wprowadzi kredytu 0 proc. Czy to koniec wielkich obietnic koalicji? Jak rząd Donalda Tuska radzi sobie w polityce mieszkaniowej? Czy to był stracony rok? W przededniu rocznicy powołania rządu w podcaście „Rzecz w tym” osiągnięcia gabinetu Donalda Tuska podsumowuje Adam Roguski.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas