Na ok. 9 hektarach może powstać ponad 90 tys. PUM (powierzchnia użytkowa mieszkań). W pierwszym etapie osiedla, na który deweloper ma już pozwolenie, zaplanowano czteropiętrowe budynki z apartamentami o powierzchni do 160 mkw. Do mieszkań będą przynależeć tarasy o powierzchni nawet 100 mkw. Część lokali będzie mieć ogródki. Deweloper zaplanował też pasaż usługowy. Powstaną stacje ładowania samochodów elektrycznych.

- Bardzo duża część terenu zostanie przeznaczona na tereny zielone. Zostanie zachowana naturalna zieleń parkowa – zapowiada deweloper.

- Na większości osiedli instalujemy fotowoltaikę, system smart house, a do 2024 roku planujemy całkowite przejście na energię pochodzącą z odnawialnych źródeł w procesie budowlanym – zapowiada cytowany w komunikacie Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Robyg. - Tym samym wyprzedzimy założenia dyrektywy Fit for 55, która zakłada osiągnięcie tego celu do 2030 roku.

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce Robyg (odpowiedzialna za inwestycje w Warszawie i we Wrocławiu) dodaje, że Royal Residence to kolejna inwestycja „miasto w mieście”.  - W Wilanowie zbudowaliśmy już 4,5 tys. mieszkań, a nowe osiedle pozwoli na zaoferowanie 1,6 tys. kolejnych – mówi dyrektor. – W tym celu kupiliśmy ogromny teren, gdzie będzie niska zabudowa i dużo zieleni. Dzięki temu istotnie rozszerzymy naszą warszawską ofertę w tym roku i następnych latach.