War­szaw­ski de­we­lo­per na war­szaw­skim par­kie­cie za­mie­rza się po­ja­wić w 2011 ro­ku. – Przy­go­to­wu­je­my się do gieł­do­we­go de­biu­tu. Za­kła­da­my, że mo­że do nie­go dojść w III kwar­ta­le przy­szłe­go ro­ku – in­for­mu­je nas [b]Ali­cja Do­liń­ska[/b], dy­rek­tor dzia­łu mar­ke­tin­gu Do­lca­nu. Wcze­śniej Do­lcan mu­si za­koń­czyć m.in. prze­kształ­ce­nie ze spół­ki z ogra­ni­czo­ną od­po­wie­dzial­no­ści w ak­cyj­ną.

W 2008 r. [link=http://www.parkiet.com/artykul/25,987714.html]Do­lcan[/link] wy­pra­co­wał 11 mln zł zy­sku net­to, przy 113 mln zł przy­cho­dów. Pod­sta­wo­wym ryn­kiem dla Do­lca­nu jest aglo­me­ra­cja war­szaw­ska. Fir­ma bu­du­je rów­nież miesz­ka­nia w Byd­gosz­czy, Ko­zie­ni­cach, Lu­bli­nie i Szcze­ci­nie.

W War­sza­wie i oko­li­cach de­we­lo­per sprze­da­je za­rów­no miesz­ka­nia z seg­men­tu po­pu­lar­ne­go (m. in. w pod­war­szawskich Ząb­kach i we Wło­chach), jak i lo­ka­le o pod­wyż­szo­nym stan­dar­dzie (osie­dle przy ul. Skier­nie­wic­kiej na Wo­li). By przy­cią­gnąć klien­tów, spół­ka we­szła nie­daw­no na rynek z „miesz­ka­nia­mi bez­czyn­szo­wy­mi”, któ­rych kosz­ty utrzy­ma­nia dzię­ki bra­ko­wi części wspól­nych ma­ją być niż­sze w po­rów­na­niu z kla­sycz­nymi bu­dyn­kami. Oprócz sprze­da­ży miesz­kań spół­ka pro­wa­dzi rów­nież ho­tel w Czę­sto­cho­wie.

Od po­cząt­ku te­go ro­ku fir­ma zna­la­zła na­byw­ców na 400 miesz­kań net­to (uwzględ­nia­jąc re­zy­gna­cje), co jest wy­ni­kiem lep­szym niż te­go­rocz­ne re­zul­ta­ty ta­kich de­we­lo­pe­rów z GPW, jak LC Corp, Wi­ka­na, Ron­son czy Ma­rvi­pol. Spół­ka li­czy, że w IV kwar­ta­le uda się jej sprze­dać oko­ło 150 miesz­kań.

[srodtytul]Więcej na [link=http://www.parkiet.com/artykul/25,987714.html] www.parkiet.com[/link][/srodtytul]