- W Łodzi średnia cena mieszkania na rynku wtórnym wynosi 3,6 tys. zł za mkw., czyli tyle samo co przed rokiem – informuje Marcin Jańczuk z Metrohouse. Ale rozpiętość cen transakcyjnych jest bardzo duża. Najmniej płaci się za mieszkania w starych kamienicach, do kapitalnego remontu, w rejonie Polesia. Tam stawka wynosi poniżej 2 tys. zł za mkw. Najdroższe sprzedawane lokale zostały wybudowane po 2000 r. w dzielnicy Górna. Ceny dochodzą tu do 5 tys. zł za mkw. Dwie najchętniej wybierane lokalizacje to Bałuty i Widzew.

- W Radomiu zainteresowaniem cieszą się mieszkania najtańsze – kawalerki w cenie około 80 tys. zł i dwa pokoje nie droższe niż 110 tys. zł – podaje Ludwik Miklewski z Biura Nieruchomości Bracia Miklewscy. Najtańsze lokale, poniżej 2 tys. zł za mkw., oferowane są w starych kamienicach. Przy dużych i droższych mieszkaniach w kilkuletnich blokach, gdzie cena waha się od 3 do 3,4 tys. zł za mkw., znaczenie ma dobra lokalizacja. Poszukiwane są lokale w dzielnicy Gołębiów.

- W Warszawie średnie ceny mieszkań wynosiły w ubiegłym roku od 7,2 do 7,4 tys. zł, w przeliczeniu na mkw. – podają w agencji Metrohouse. Wzrosło zainteresowanie ofertami w Śródmieściu. Dużo lokali sprzedano też ostatnio na Woli i Pradze-Południe. Najtańsze mieszkania kosztowały około 5 tys. zł za mkw. Zwykle mieściły się w budynkach z lat 70 i 80. i były do remontu. Najwyższe stawki (średnio ponad 10 tys. zł) płacono w Śródmieściu, Wilanowie, na Mokotowie i Ursynowie.