AC/DC zagra w Monachium. Kiedy Polska?

Dopinane są ostatnie szczegóły tournée AC/DC. Wiadomo już, że formacja wystąpi 12 czerwca w Monachium. Trwają spekulacje, czy zawita do nas w czerwcu? Na który stadion?

Publikacja: 25.11.2023 11:11

AC/DC zagra w Monachium. Kiedy Polska?

Foto: Roberto Trombetta/Flickr

Przecieku dokonał nieświadomie burmistrz Monachium podczas posiedzenia rady miasta i już się z niego nie wycofał. Monachijska data 12 czerwca to już fakt.

AC/DC wróciło!

W Polsce mówi się oczywiście o polskim terminie. Byłaby to bowiem pierwsza okazja do zobaczenia wokalisty Briana Johnsona, który w 2016 r., został zmuszony do opuszczenia trasy „Rock Or Bust” z powodu problemów ze słuchem i zastąpił go Axl Rose z Guns N’ Roses. Po skomplikowanych zabiegach Johnson odzyskał słuch i wziął udział w nagraniu albumu „Power Up” wydanego w 2020 r. Po premierze AC/DC dało tylko jeden show podczas festiwalu w Empire Polo Club w Indio, siedzibie festiwalu Coachella, który odbył się w dniach 6-8 października.

Czytaj więcej

Lider zespołu Guns N’ Roses oskarżony o gwałt. Modelka złożyła pozew

Nic nie wskazywało, że AC/DC podniesie się jak Feniks z popiołów. Kiedy zakończyli tournée „Rock or Bust" we wrześniu 2016 r. finałowe „For Those About to Rock (We Salute You)" brzmiało jak pożegnalna salwa nad grobem legendy rocka, która sprzedała ponad 200 mln albumów i była ostatnim stadionowym gigantem działającym nieprzerwanie od lat 70.

Na koncertach Johnsona zastąpił go Axl Rose... ze złamaną nogą, śpiewając z fotela. Gitarzystę rytmicznego Malcolma Younga wcześniej zmusiła do zejścia ze sceny demencja. Zmarł 4 lata temu. Perkusista Phil Rudd po zarzutach o podżeganie do morderstwa przebywał w domowym areszcie. Teraz zastąpił go Matt Laug. Basista Cliff Williams miał kłopoty ze zdrowiem i ogłosił przejście na emeryturę.

Angus wciąż dowodzi

Ale na Angusa Younga, sztandarową postać AC/DC, najcięższe ciosy miały dopiero spaść. W 2017 r. zmarł najstarszy brat – George. Nigdy nie był członkiem AC/DC, ale produkował siedem płyt zespołu i był jego podporą. Niedługo później zmarł Malcolm.

Angus, jak powiedział w wywiadzie dla „Rolling Stone", czuł się zdruzgotany, ale kiedy każdego dnia rano brał gitarę do ręki i miał wątpliwości, stawiał sobie pytanie, co w takiej sytuacji uczyniłby Malcolm. Starszy brat zadbał o muzyczną polisę na przyszłość AC/DC. Angus przypomniał sobie rozmowę z Malcolmem z okresu komponowania albumu „Black Ice" w 2008 r. Z tamtej sesji zostało wiele pomysłów. Gdy Angus chciał je wykorzystać, Malcolm poradził: „Zostaw ją na czas, kiedy będziemy za burtą". Ten czas właśnie przyszedł.

Muzyka popularna
Mrozu i Maryla Rodowicz w duecie „Sing-Sing”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
rozmowa
Maciej Maleńczuk: Po roku niepicia, gdy patrzę na kogoś kto pije — to się dziwię
Muzyka popularna
Podsiadło, Hemingway i inni: dzięki nim polska fonografia jest już 18. na świecie
Muzyka popularna
K-pop i SEVENTEEN rządzili w 2023 r. na świecie w fonografii
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Muzyka popularna
Beyoncé, nowa królowa rodeo