„Globalny Chrząszcz”, nowość w ofercie podcastowej „Rzeczpospolitej”

W poniedziałek 23 grudnia o 15.00 premiera nowego podcastu „Rzeczpospolitej” „Globalny Chrząszcz”, autorskiej audycji Jerzego Haszczyńskiego. To wyczekiwana przez wielu czytelników i słuchaczy nowa pozycja w bogatej już ofercie podcastowej dziennika.

Publikacja: 22.12.2024 15:42

„Globalny Chrząszcz”, nowość w ofercie podcastowej „Rzeczpospolitej”

Foto: Rzeczpospolita

Gospodarzem podcastu będzie szef działu zagranicznego „Rzeczpospolitej” Jerzy Haszczyński, który rusza z 10 odcinkowym pilotażem cyklu „Globalny Chrząszcz”. Gośćmi audycji będą osoby, dla których język polski nie jest językiem ojczystym.

– Rozmów z ekspertami i dziennikarzami od spraw międzynarodowych jest dziś dużo. Zdecydowałem się rozmawiać z tymi, którzy nie znają polskiego od dziecka. I nie chodzi tu wyłącznie o ludzi uzdolnionych lingwistycznie, ale pełniących różne funkcje: liderów społeczności, polityków, dziennikarzy itp. Nie będziemy unikać tematów bieżących, ale punktem wyjścia będzie właśnie „chrząszcz" - skojarzenia językowe i kulturalne z Polską – mówi Jerzy Haszczyński.

Pierwszym gościem audycji będzie lider społeczności Chabad Lubawicz, rabin Szalom Dow Ber Stambler. Premiera już w poniedziałek, 23 grudnia o godzinie 15.00. Kolejne odcinki – w kolejne poniedziałki.

– Podcasty to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów. Według podsumowania Spotify podcasty „Rzeczpospolitej” zanotowały w ostatnim roku niemal 40-procentowe wzrosty – mówi Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”. – Dzięki podcastom można docierać do nowych użytkowników, promować rozpoznawalność marki „Rzeczpospolitej” w nowych kanałach komunikacji, docierać do młodszych odbiorców, a to wszystko nie rezygnując ani na moment z dziennikarstwa najwyższej jakości. Podcasty są też dobrym narzędziem wyrabiania w użytkownikach nawyku sięgania do jakościowego dziennikarstwa – dodaje.

„Rzeczpospolita” już teraz ma w ofercie całą paletę wysokiej jakości podcastów, m.in. codzienny komentarz dziennikarzy i publicystów „Rzeczpospolitej” lub zaproszonych ekspertów do bieżących wydarzeń „Rzecz w Tym”, polityczne podsumowanie tygodnia „Polityczne Michałki” autorstwa Michała Szułdrzyńskiego i Michała Kolanki czy „Szkoła Na Nowo”, czyli rozmowy Joanny Ćwiek-Śwideckiej z ludźmi edukacji.

Czytaj więcej

Nowa oferta podcastowa „Rzeczpospolitej”. Jeszcze więcej jeszcze ciekawszych rozmów

Wszystkie podcasty „Rzeczpospolitej” można znaleźć na stronach rp.pl, w dedykowanej im sekcji podcasty.rp.pl oraz w serwisach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.

„Rzeczpospolita” jest liderem opiniotwórczości w Polsce, od lat plasując się w czołówce najczęściej cytowanych mediów w kraju. Według raportu Instytutu Monitorowania Mediów, z wynikiem 33 688 cytowań, „Rzeczpospolita” zajęła pierwsze miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce w 2023 roku. Została także uznana za najbardziej opiniotwórczy tytuł prasowy dekady.

Media
Europejski apel w sprawie AI
Media
Podwyżki abonamentów nie wystraszyły użytkowników streamingu. Ubywa piratów
Media
Deregulacja cenniejsza niż Lewandowski. Wpisy warte 273 mln zł, ryzyko dla marki
Media
Ruszyła Rada Legislacyjna „Rzeczpospolitej”. Najlepsi eksperci i rekomendacje
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Media
Szyld z logo Twittera wystawiony na sprzedaż. Waży 250 kg