Związki zawodowe działające w ramach telewizji publicznej skierowały do władz spółki pismo, w którym domagają się dwukrotnie wyższej premii świątecznej niż ta, o jaką zabiegały w ubiegłym roku. Nie zniechęcił ich fakt, że poprzednim razem zarząd TVP odmówił wypłaty pracownikom proponowanego dodatku w wysokości 1 tys. zł. W tym roku związkowcy żądają 2 tys. zł brutto premii z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Pracownicy TVP: Koszty utrzymania wciąż realnie wysokie

Pismo trafiło w zeszłym tygodniu na biurko prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza oraz dyrektorów biura spraw korporacyjnych i biura zarządzania kapitałem ludzkim. Związek Zawodowy Pracowników Twórczych i Technicznych TVP Wizja oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Radia i Telewizji argumentują w dokumencie, że taki dodatek „umożliwi pracownikom zrealizowanie potrzeb związanych z okresem świąteczno-zimowym” i podkreślają, że inflacja w Polsce wciąż jest wysoka.

„Dla dużej części pracowników będzie to też bardzo istotne wobec cały czas realnie wysokich kosztów utrzymania. Przyznanie świątecznego świadczenia pieniężnego będzie gestem dobrej woli kierownictwa spółki w stosunku do pracowników i miłym prezentem dla nich” – przekonują związkowcy w dokumencie, do którego treści dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Czytaj więcej

Inflacja mocno wyhamowała. GUS opublikował najnowsze dane

Według najnowszych danych GUS, inflacja spadła w październiku do 6,5 proc. w skali rocznej z 8,2 proc. we wrześniu. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług konsumpcyjnych wyraźnie jednak wzrosły po blisko półrocznej serii spadków lub stabilizacji.