- Wierzymy, że to nasz projekt jest najlepszy i że zostanie wybrany przez KRRiT. Jego koncepcja zakłada połączenie ambitnego polskiego kina zaangażowanego z hitami kina amerykańskiego. Mamy bardzo duże doświadczenie w tym segmencie rynku - mówi Maciej Stec z zarządu Telewizji Polsat.

To jedyny kanał ubiegający się o miejsce dla stacji telewizyjnej, którego nazwa nie została dotychczas podana.

O miejsce dla stacji filmowej ubiegają się też Telekino zgłoszone Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe (spółki z tej grupy wydają m.in. „Super Express" i „Muratora" mają też Radio Eska i nadające już w ramach naziemnej telewizji kanały Eska TV oraz Polo TV) we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich i dystrybutorem filmowym Kino Świat, Stopklatka TV, za którym stoją Kino Polska TV (właściciel Stopklatki, ale też kanału Kino Polska i dystrybutor stacji z rodziny FilmBox ) oraz wydająca „Gazetę Wyborczą" Agora (wykupi przynajmniej 41 proc. proc. spółki, jeśli kanał Stopklatka dostanie koncesję) oraz stacja Kino5 Mediasatu.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnie konkurs najwcześniej 3 września – wtedy spotka się pierwszy raz po przerwie wakacyjnej.

Dwa miejsca: na stację filmową i edukacyjno-poznawczą, jakie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma w tym roku rozdać w ramach pakietów naziemnej telewizji cyfrowej, mogą okazać się ostatnimi, jeśli rząd w kolejnych latach nie przeznaczy na cyfrową telewizję więcej spektrum.