Marek Zając

Prymas Wojciech Polak: Film „Tylko nie mów nikomu” dowodzi jak wiele Kościół powinien się nauczyć i zmienić

- Nie mam wątpliwości, że trzeba przyjrzeć się odpowiedzialności hierarchów w poszczególnych przypadkach pokazanych w filmie, ale wymaga to gruntownego zbadania – mówi abp Wojciech Polak w wywiadzie dla KAI. Dodaje, że „w każdej z tych diecezji należałoby powołać komisję, która przeanalizuje konkretne przypadki”. Delegat episkopatu ds. ochrony dzieci i młodzieży tłumaczy, że w „w centrum zawsze muszą być osoby pokrzywdzone i ich dobro”, a na każdym etapie towarzyszyć im winna empatia i pomoc. Dlatego dziękuje pokrzywdzonym przez księży „za odwagę, że zdołali publicznie o tym opowiedzieć”.

TVN nie oddaje pozycji lidera

Największe kanały telewizyjne rządzą na rynku mediowych marek

Agora ma w planach nowe kanały telewizyjne

Mediowa grupa dostała koncesję na nowy kanał telewizyjny i nie wyklucza, że będzie chciała nadawać kolejne także w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Agora z wynikami lepszymi od oczekiwań

Mediowa grupa zamknęła wprawdzie kwartał pod kreską z 10 mln zł na minusie, ale analitycy spodziewali się jeszcze wyższej straty. Jej przychody lekko wzrosły.

Ruszy nowy tabloid?

Trwają przygotowania do startu nowego tabloidu – podał branżowy newsletter Presserwis. Według jego informacji, gazeta miałaby być adresowana do czytelników o prawicowych poglądach.

TVN: dwa nowe kanały w przyszłym roku

Poprawiająca się sytuacja na reklamowym rynku zachęciła TVN do planowania nowych stacji: TVN Fabuła i TVN Sportive.

Rosną małe stacje nadawane naziemnie

Z najnowszego podsumowania domu mediowego Starlink wynika, że ich przychody z reklam wzrosły w ujęciu rocznym po trzech kwartałach tego roku aż o 30 proc. W tym samym czasie cały rynek reklamy telewizyjnej zwiększył się o 6 proc.

Nawet 12 zainteresowanych zakupem TVN

Telewizyjna grupa, którą ITI i Grupa Canal+ wystawiły na sprzedaż w październiku, przygotowuje się do due diligence i spodziewa się dużego zainteresowania

TVN z wynikami poniżej oczekiwań rusza z drugą transzą wykupu obligacji

W III kwartale spółka wykazała się zyskiem niższym niż oczekiwali analitycy, jej przychody były za to mniej więcej zgodne z prognozami.

Mniej klientów nc+

Na koniec III kwartału miała 2,15 mln abonentów post-paid i 1,6 mld zł przychodów.