Jak podał po konferencji prezentującej wyniki TVN za III kwartał Markus Tellenbach, prezes TVN, nikt na razie nie bada jeszcze ksiąg spółki, ale trwają przygotowania do tego procesu. – Spodziewam się, że niebawem ruszy – dodał. Pytany, ile podmiotów jest zainteresowanych przejęciem 51 proc. TVN, odpowiedział, że nie zna dokładnej liczby, ale zainteresowanie jest duże i spodziewa się nawet z 12 kandydatów. Nie potwierdził czy – jak sugerowały wcześniej media – wśród zainteresowanych TVN spółek jest amerykański Time Warner. – Można się spodziewać, że TVN jest ciekawym aktywem dla wielu spółek z branży – mówił Tellenbach. Wśród spółek zainteresowanych TVN są zarówno inwestorzy branżowi, jak i finansowi.

Wcześniej John Driscoll, odpowiedzialny za finanse TVN członek zarządu TVN podał, że informacji o sprzedaży kontrolnego pakietu nie należy się już raczej spodziewać w tym roku – bardziej prawdopodobny jest 2015 rok.

ITI i Grupa Canal+ posiadające łącznie 51 proc. udziałów w TVN podały, że ich pakiet jest na sprzedaż 16 października tego roku. - Zarówno Grupa ITI, jak i Grupa Canal+, będą podejmować wszelkie niezbędne kroki, aby w każdym scenariuszu zapewnić wysoki zwrot z inwestycji w TVN. Strony potwierdzają, że w sytuacji, gdy analiza strategicznych opcji nie doprowadzi do transakcji sprzedaży, istniejące obecnie umowy pozostają w moc –podano wtedy.