Nowy tytuł miałyby finansować SKOK-i - Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, które wspierały finansowo TV Trwam oraz mają spółkę Apella, posiadającą udziały w wydawnictwie Fratria (wydawca tygodnika „W Sieci", „Gazety Bankowej" i portalu wPolityce.pl).

Wydawca nowego tytułu proponuje już pracę grafikom i dziennikarzom „Faktu". Choć na rynku huczy od plotek, Andrzej Dunajski, rzecznik prasowy Kasy Krajowej SKOK odpowiedział Presserwisowi, że nic o planowanym starcie nowego dziennika nie wie. Tak samo odpowiada Presserwisowi Michał Karnowski, który ma udziały w wydawnictwie Fratria.

Romuald Orzeł, prezes Apelli, odpisał nam na pytanie o plany wydawania nowego tabloidu tylko trzy znaki zapytania, a współzałożyciel SKOK-ów, senator Grzegorz Bierecki, nie skomentował przesłanego mu pytania o planowany start dziennika, odpisując tylko, że jest teraz poza Polską.

Informacje, do jakich dotarła „Rz", są zbieżne z tymi podanymi przez Presserwis – nowa gazeta ma być projektem tworzonym z myślą wyborach parlamentarnych, które odbędą się w Polsce w przyszłym roku i ma być współtworzona przez byłego redaktora naczelnego „Faktu" – Grzegorza Jankowskiego. – Miałaby być agresywnym tytułem tabloidowym kierowanym do tych czytelników „Faktu" i „Super Expressu", którym bliżej do prawej strony sceny politycznej – mówi jeden z naszych rozmówców.