Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 27.05.2015 11:52 Publikacja: 27.05.2015 11:52
Foto: Bloomberg
A to dlatego, że sama firma jest mniejsza niż Comcast, który przymierzał się do przejęcia Time Warner Cable przez ostatni rok, a fuzja z TWC i Bright House doprowadzą do powstania skutecznego konkurenta Comcastu na amerykańskim rynku – sugeruje amerykański „Forbes".
W kwietniu analiza urzędników z Federalnej Komisji Komunikacyjnej (FCC) badających czy warta 45 mld dol. fuzja Comcast-TWC nie naruszyłaby konkurencji na rynku wykazała, że nowa firma zagarnęłaby na amerykańskim rynku od 35 proc. udziałów w rynku płatnej telewizji i aż 60 proc. wszystkich klientów wykupujących dostęp do szerokopasmowego Internetu. Dlatego optowały przeciwko niej na amerykańskim rynku Netflix, Discovery oraz Dish Network.
Po medialnej burzy dwie prywatne stacje telewizyjne w Polsce trafią na listę spółek pod specjalną ochroną. Co to oznacza?
Problemy z aplikacjami należącymi do firmy Meta. Użytkownicy zgłaszali problemy z Facebookiem, Messengerem, Instagramem oraz Whatsappem. Po godzinie 22 większość użytkowników aplikacji Meta odzyskała dostęp do swoich kont w mediach społecznościowych.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spadał we wtorek po tekstach o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spada nawet o ponad 7 proc. po tym, jak Onet.pl oraz Wyborcza.pl opublikowały teksty o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Omnicom i Interpublic, numer trzy i cztery w świecie reklamy połączą siły w transakcji wartej ponad 13 mld dol. Obiecują właścicielom setki milionów dolarów oszczędności.
W związku z inwazją Rosji na Ukrainę amerykańskie koncerny medialne Discovery oraz WarnerMedia wstrzymują działalność w Rosji.
Amerykański koncern medialny Discovery, w Polsce właściciel Grupy TVN, poinformował w środę wieczorem, że Komisja Europejska udzieliła mu bezwarunkowej zgody na przejęcie aktywów WarnerMedia.
To amerykański operator telekomunikacyjny ostatecznie kupi Time Warner Cable, jeśli tylko na przeszkodzie nie staną znowu urzędnicy.
Amerykańskie media donoszą, że Comcast zarzuci pomysł przejęcia Time Warner Cable, bo transakcja nie ma szans na zielone światło od regulatorów rynku.
Fuzja dwóch gigantów amerykańskiej telewizji kablowej Comcast i Time Warner Cable będzie musiała przejść najprawdopodobniej przez sądową procedurę antymonopolową.
Pakiety oferujące wszelkie potrzebne nam do życia usługi w ramach jednego abonamentu byłyby wygodą czy już handlowym totalitaryzmem?
Tak podają amerykańskie media. To byłaby kolejna megafuzja telekomunikacyjno-telewizyjna na tamtejszym rynku po już zapowiedzianym przejęciu Time Warner Cable przez Comcast
To była propozycja do natychmiastowego odrzucenia, mimo że na stole leżało kilkadziesiąt miliardów dolarów. Time Warner Cable nie zgodził się na ofertę fuzji ze spółką telewizji Charter Communications Inc. Wartość oferty oszacowano na 37,3 miliarda dolarów, a po uwzględnieniu wartości przejmowanego długu – aż 62,35 miliarda dolarów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas