Charter Communications podał dziś oficjalnie, że kupuje drugą co do wielkości sieć kablową w USA w transakcji, która wyceni TWC na 78,7 mld dol. Za każdą akcje TWC będącą w wolnym obrocie Charter wyłoży w ramach transakcji 100 dol. plus udziały w nowej publicznej firmie, która powstanie po fuzji – New Charter, będące ekwiwalentem 0,54 udziałów w Charter Comm.

 

Dodatkowo nowy właściciel zaproponuje obecnym udziałowcom TWC (prócz należącego do Johna Malone Liberty Broadband), którzy odsprzedadzą mu wszystkie swoje udziały ich odkupienie za 115 dol. za akcję i udziały w nowej spółce New Charter będące ekwiwalentem 0,46 udziałów w Charter Comm.

Jeśli do niej dojdzie, po fuzji Charter i Time Warner Cable i Bright House stworzą operatora, który będzie obsługiwał 23,9 mln klientów w 41 stanach USA.

To spore zaskoczenie, bo jeszcze w ubiegłym tygodniu media informowały o tym, iż po fiasku rozmów z Comcastem siecią kablową TWC interesuje się według amerykańskich mediów francuska firma telekomunikacyjna Altice. Planowane od ubiegłego roku gigantyczne przejęcie Time Warner Cable przez Comcast warte 45 mld dolarów przekreśliła w minionym miesiącu analiza urzędników z Federalnej Komisji Komunikacyjnej (FCC).