Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 17.07.2015 18:52 Publikacja: 17.07.2015 16:51
Foto: spółka
Wydawany od 46 lat "National Journal" nie przestanie jednak istnieć i nadal będzie zajmować się za pośrednictwem internetu politycznym życiem stolicy w USA. "Życie w Waszyngtonie toczy się dziś zbyt szybko jak na tygodnik. Najlepsze czasy dla magazynów drukowanych i tygodników bezpowrotnie minęły" – uzasadnił Bradley decyzję spółki. Od dwóch lat "National Journal" nie był już dostępny w kioskach, rozprowadzano go na zasadzie subskrypcji-członkostwa.
Jedną z przyczyn kryzysu drukowanego wydania "National Journal" było pojawienie się portali internetowych śledzących na bieżąco prace amerykańskiego rządu i Kongresu z "Politico" na czele. ("Politico" od 2013 roku ukazuje się także drukiem). Nowa, przebudowana strona internetowa "National Journal" ma ruszyć już we wrześniu wraz z kolejnymi działami, poświęconymi między innymi zmianom demograficznym w USA oraz analizami wyścigów wyborczych o różne stanowiska.
Po medialnej burzy dwie prywatne stacje telewizyjne w Polsce trafią na listę spółek pod specjalną ochroną. Co to oznacza?
Problemy z aplikacjami należącymi do firmy Meta. Użytkownicy zgłaszali problemy z Facebookiem, Messengerem, Instagramem oraz Whatsappem. Po godzinie 22 większość użytkowników aplikacji Meta odzyskała dostęp do swoich kont w mediach społecznościowych.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spadał we wtorek po tekstach o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spada nawet o ponad 7 proc. po tym, jak Onet.pl oraz Wyborcza.pl opublikowały teksty o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Omnicom i Interpublic, numer trzy i cztery w świecie reklamy połączą siły w transakcji wartej ponad 13 mld dol. Obiecują właścicielom setki milionów dolarów oszczędności.
Amerykańska Fundacja Monuments Men and Women zwróciła sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiescherhöfen, który po zakończeniu II wojny światowej został zrabowany z Niemiec.
Kamala Harris wygłosiła przemówienie w Waszyngtonie w miejscu, w którym Donald Trump przemawiał do swoich zwolenników 6 stycznia 2021 roku przed tym, jak tłum jego zwolenników wtargnął do Kapitolu próbując zablokować zatwierdzenie przez Kongres wyboru Joe Bidena na prezydenta.
Amerykanie zamierzają uzbroić swoje okręty w systemy rakietowe i pociski przechwytujące Patriot (PAC-3 MSE) w obawie przed chińską bronią hipersoniczną.
Prezydent USA, Joe Biden, w mowie otwierającej szczyt NATO w Waszyngtonie przekonywał, że Ukraina może powstrzymać Władimira Putina i Rosję, która od ponad dwóch lat prowadzi wojnę najeźdźczą przeciwko swojemu sąsiadowi.
Do Stanów Zjednoczonych przybyli przedstawiciele z 32 krajów członkowskich NATO. W Waszyngtonie, gdzie 75 lat temu podpisano traktat założycielski, omawiane będzie dalsze wsparcie dla Ukrainy, zwiększenie produkcji broni, odpowiedź na działania Rosji i konfrontacja z Chinami. Portal Politico wskazał dwanaście osób, których, które warto obserwować w najbliższych dniach. Wśród nich jest jeden przedstawiciel polskiego rządu.
Kuba buduje nową stację radarową, która prawdopodobnie pozwoli na szpiegowanie USA. Radar powstaje w pobliżu bazy morskiej nad Zatoką Guantánamo - pisze waszyngtoński think tank, Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS). Jak zauważa Reuters za rozbudową możliwości wywiadowczych Kuby stoją prawdopodobnie Chiny.
Prezydent Rosji Władimir Putin zrozumiał, że wygra wojnę z Ukrainą tylko na warunkach Xi Jinpinga. Chyba że Waszyngton wcześniej pójdzie z Moskwą na kompromis.
Zabiegi polskiej prawicy o wsparcie dla Ukrainy w Waszyngtonie i szerzej – lobbowanie za wzmacnianiem NATO na flance wschodniej, zwłaszcza wśród republikanów i ludzi Donalda Trumpa, mogłyby poprawić nie tylko nasze relacje z Kijowem, ale też bezpieczeństwo regionu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas