W piątek, drugi dzień książkowej imprezy w PKiN, warszawiakom nie przeszkadzał mały deszcz – pod kasami przy wejściu do pałacu tworzyły się kolejki. Niektóre stoiska otaczały spore grupy zwiedzających.
Wystawcy postarali się, by pokazać najnowsze, zapowiadane wcześniej tytuły. Muza chwali się pięknym wydaniem „Oryginału Laury”, pośmiertnej powieści Vladimira Nabokova. PIW kusi tomem szkiców muzycznych Jarosława Iwaszkiewicza, po części odczytanych z rękopisów. Wydawnictwo Cotkotu opiekuje się „Kącikiem w Muchomorkowie” – dzieci mogą się tu bawić przez cały dzień, gdy ich rodzice oglądają najpiękniejsze książki roku eksponowane w Sali Rudniewa.
Co proponują wystawcy w sobotę i w niedzielę? Wybór nie jest łatwy: od 12 można się ubiegać o autograf litewskiego pisarza Tomasa Venclovy, o 13 rozpoczyna się spotkanie z Marianem Kociniakiem promującym tom swych wspomnień (Trio). Oleg Zakirov, autor oficyny Rebis, przedstawi swą pracę o tajemnicach archiwów, zatytułowaną „Katyń – nieznane fakty” (godz. 13.30), o 15.30 zaś Cezary Gmyz, dziennikarz „Rz”, poprowadzi rozmowę ze Sławomirem Cenckiewiczem, autorem tomu „Anna Solidarność” poświęconego życiu Anny Walentynowicz (wyd. Zysk). W niedzielę m.in. prezentacja książki Jerzego Sadeckiego „Trzynastu. Premierzy wolnej Polski” (godz. 13) oraz wręczenie Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. Pięciu finalistów można poznać o 13.30.
[ramka]
[b]Spotkanie[/b]