Reklama
Rozwiń
Reklama

Nie śpij w nogach u piłkarzy

Najważniejsze w tej robocie to nie przeszkadzać widzom. Kiedyś pewien taksówkarz powiedział mi: – Pan to ma genialną pracę: wyślą pana wszędzie i jeszcze za to zapłacą. Zwiedził pan świat, pogadał pan sobie i cześć. Myślałem chwilę, aż wreszcie odparłem: – Tak.

Publikacja: 31.10.2025 14:50

Dziennikarz i komentator sportowy Dariusz Szpakowski

Dziennikarz i komentator sportowy Dariusz Szpakowski

Foto: PAP/Albert Zawada

Książka Dariusza Szpakowskiego i Przemysława Rudzkiego, „Wita państwa Dariusz Szpakowski. Autobiografia”, ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa SQN, Kraków 2025

Najlepsze lekcje pobiera się od mistrzów. Miałem wielkie szczęście zasiadać przy różnych okazjach na stanowiskach komentatorskich z ludźmi, których wcześniej podziwiałem jako sportowców. Dożyłem czasów, gdy legendy, które oglądałem z zapartym tchem na różnych arenach, mogły mi towarzyszyć w zawodowej podróży. Dzięki temu okazało się, że moi idole to też ludzie, z którymi można pogadać, pożartować, a jednocześnie sprawić, że nasza wspólna praca stanie się zarazem miła i wartościowa.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

4 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL z The New York Times.

Autentyczne dziennikarstwo na cały rok.

Kliknij i poznaj szczegóły oferty

Reklama
Plus Minus
Profesor Zbigniew Wójcik. Typowy naukowiec, płomienny publicysta
Plus Minus
„Polska sarmacka. Historia zwykłych ludzi”: Dawna Polska jakiej nie znacie
Plus Minus
„Pisma zebrane. Tom 1. Rousseau – Literatura – Platon”: Eros umarł
Plus Minus
„Prapuszcza. Ostatnie starcie”: Żubr kontra Niedźwiedź
Materiał Promocyjny
Historyczne śródmieście Gdańska przyciąga klientów z całego kraju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama