„Na brzegu błękitnej rzeczki
Mieszkają małe smuteczki.
Ten pierwszy jest z tego powodu
Że nie można wchodzi do ogrodu
Drugi – że woda nie chce być sucha
Aktualizacja: 19.02.2010 00:29 Publikacja: 19.02.2010 00:29
Foto: TVN 7
„Na brzegu błękitnej rzeczki
Mieszkają małe smuteczki.
Ten pierwszy jest z tego powodu
Że nie można wchodzi do ogrodu
Drugi – że woda nie chce być sucha
Trzeci – że mucha wleciała do ucha...”.
Muffinowi, szczeniakowi rasy golden retriever z australijskiego filmu „Napoleon”, znudziło się zwykłe życie czworonoga. Chciałby zostać dzikim psem i odziedziczyć imię po legendarnym francuskim cesarzu. Ale jak opuścić przytulne mieszkanie swoich właścicieli w Sydney i dostać się na bezdroża, po których biegają sfory dingo?
Muffinowi pomaga przypadek. Podczas zabawy z dziećmi piesek wchodzi do kosza z balonami, przypadkowo rozwiązując przytrzymujący go sznurek. Szczeniak unosi się w przestworza, a wiatr zanosi kosz na kamienistą wyspę, gdzie Muffin będzie musiał się nauczyć, jak przetrwać. Na szczęście oprócz wrogów (bardzo niebezpieczny kot) spotka przyjaciół, którzy chętnie mu pomogą.
Wśród nich znaleźli się chyba wszyscy reprezentanci australijskiej fauny: od misiów koala po kangury. Nie zabraknie zabawnej rodziny pingwinów i papugi. Wszystkie zwierzęta zostały obdarzone ludzkim głosem, ale twórcy zrezygnowali z animacji komputerowej, która miałaby sprawiać wrażenie, że Muffin i reszta mówią.
Jan Brzechwa pisał, że najlepsza na psie smuteczki jest miseczka mleczka. Dlatego główny bohater, po wielu perypetiach i spotkaniu z dzikimi psami, wróci jednak stęskniony do swojej mamy i właścicieli...
[i]Napoleon | tvn 7 | 15.30 | SOBOTA | 11.00 | NIEDZIELA[/i]
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Rzeczpospolita
„Na brzegu błękitnej rzeczki
Mieszkają małe smuteczki.
Zamek Królewski w Warszawie prezentuje cenną kolekcję sztuki europejskiej, pochodzącą z Narodowego Muzeum Sztuki im. Bohdana i Warwary Chanenków w Kijowie.
Wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk, twórczynią bloga Zwierz Popkulturalny, recenzentką i autorką książek o popkulturze, rozmawiamy na temat seriali. Jakie tytuły zasługują na miano produkcji roku? Na jakim etapie streamingowej rewolucji się znajdujemy?
W stolicy Szwecji ruszył Tydzień Noblowski. Rozpoczął się od tradycyjnego przekazania osobistych przedmiotów należących do tegorocznych noblistów do sztokholmskiego Muzeum Nagrody Nobla oraz sygnowania krzeseł w tamtejszej kawiarni.
W wieku 87 lat zmarł Stanisław Tym, autor tekstów, aktor, reżyser, a także dyrektor teatrów. Masową popularność zdobył jako prezes Ryszard Ochódzki w filmach „Miś”, „Rozmowy kontrolowane” i „Ryś”. Był również felietonistą „Rzeczpospolitej”.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Polska kultura straciła jednego ze swoich najwybitniejszych artystów – Stanisława Tyma. Aktor, reżyser i satyryk, zmarł w wieku 87 lat. Ludzie kultury i politycy żegnają legendę polskiego filmu.
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na finałowy etap jesienno-zimowego programu „Otwieramy się!”. To ponad 40 projektów artystycznych.
Twórcy serwisu Taste Atlas ogłosili doroczną listę 100 najlepszych kuchni na świecie. Czołówkę zdominowali Europejczycy. Które miejsce zajęła w tym zestawieniu kuchnia polska?
Czego mężczyźni zazdroszczą kobietom — i odwrotnie? Odpowiedzi na to pytanie poszukała grupa czeskich naukowców w ramach ankiet, które przeprowadzili wśród przedstawicielek i przedstawicieli obydwu płci.
Co będzie modne w 2025 roku? Eksperci serwisu internetowego Pinterest przedstawili listę trendów, które ich zdaniem mogą dominować w nadchodzących miesiącach.
O dramatycznej sytuacji w polskim kinie filmowcy rozmawiali na specjalnym spotkaniu antykryzysowym. 17 grudnia dojdzie do rozmów z ministrą kultury Hanną Wróblewską.
Historyczne skrzypce Stradivariusa niebawem trafią na aukcję. Zdaniem ekspertów może paść rekord. Jaka jest historia instrumentu, który budzi takie emocje?
Nie jest prawdą, że sąd zablokował mój majątek - zapewnił w oświadczeniu założyciel Polsatu. Potwierdza, że do rad jego fundacji wszedł kurator wskazany przez sąd w Liechtensteinie. Decyzje podjęte przy jego udziale są dla biznesmena korzystne.
Nigdy nie wydałabym pieniędzy na drogie ubrania czy wyznaczniki statusu. Nie znoszę logotypów i ostentacyjnych symboli nowobogactwa. Uważam, że są głupie, niepotrzebne i tylko dzielą ludzi. Luksus to swoboda decydowania o swojej codzienności – mówi Lara Gessler.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas