Będzie też gwiazdą tegorocznego festiwalu w Łańcucie. W niedzielę 23 maja w recitalu fortepianowym w sali balowej łańcuckiego zamku zaprezentuje utwory Fryderyka Chopina w 200. rocznicę urodzin kompozytora.
Urodzony w 1932 roku w Chodzieży całą młodość spędził w Rzeszowie. Grę na fortepianie zaczął w wieku dziesięciu lat w Instytucie Muzycznym im. Fryderyka Chopina przy ulicy Sobieskiego (dziś ZSM nr 2) pod okiem Kazimierza Mirskiego i Janiny Stojałowskiej. Była to pierwsza tego typu placówka w powojennej Polsce. W 1947 roku w wieku 15 lat został laureatem pierwszej nagrody w Konkursie Młodych Talentów w Rzeszowie.
Od tego zaczęła się błyskawiczna krajowa, a później światowa kariera Adama Harasiewicza. Studiował w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w klasie Zbigniewa Drzewieckiego. Światowa kariera Adama Harasiewicza zaczęła się w 1955 roku. Zdobył I nagrodę w V Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, jednym z najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na świecie. Pokonał 76 pianistów z 25 krajów.
Występował we wszystkich krajach europejskich, w Azji i Ameryce Północnej. Koncertował z najsłynniejszymi dyrygentami i najwspanialszymi orkiestrami w najbardziej prestiżowych salach. W czasie jednego tournée po Japonii dał ponad 100 koncertów. Z okazji Wystawy Światowej w Brukseli (1958) uczestniczył w koncercie galowym.
W 1960 r. wykonaniem obu koncertów fortepianowych Chopina z orkiestrą Filharmonii Nowojorskiej pod batutą Stanisława Skrowaczewskiego w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych zainaugurował Rok Chopinowski w 150. rocznicę urodzin genialnego kompozytora. Tego samego roku nagrodzono pianistę złotym medalem Fundacji im. Ignacego Jana Paderewskiego w Nowym Jorku.