Kilkanaście kartonów wypełnionych dokumentami spoczywało w magazynie placówki. Zawierały one między innymi teczki z tekstami zespołów, które wystąpiły na festiwalu w 1984 roku (Siekiera, Madame, T.Love, Izrael, Moskwa). Na maszynopisach widnieje pieczęć Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk.
W niektórych przypadkach cenzorzy ingerowali w tekst. - Tak stało się chociażby z piosenką "Wychowanie" zespołu T. Love - wyjaśnia Robert Kaźmierczak z Muzeum Regionalnego w Jarocinie, który koordynuje projekt Spichlerz Polskiego Rocka. Cenzor wykreślił z niego refren ,,Ojczyznę kochać trzeba i szanować/ Nie deptać flagi i nie pluć na godło/ Trzeba też w coś wierzyć i ufać/ Ojczyznę kochać i nie pluć na godło". Grupa jednak nie wzięła sobie do serca tych uwag i podczas wieczornego koncertu piosenka została wykonana w pełnej wersji.
W teczkach, jak informuje Kaźmierczak, zdarzają się też teksty kapel, które nigdy nie zaistniały na szerszym forum, nie nagrały płyt, a swój żywot zakończyły niedługo po festiwalu. - Odnalezione dokumenty znajdą się w zbiorach powstającego w Jarocinie Spichlerza Polskiego Rocka - zapowiada Kaźmierczak.
Celem instytucji jest zbieranie, archiwizowanie, badanie i udostępnianie dzieł związanych z polską muzyką rockową.
Organizatorzy przedsięwzięcia nie wykluczają, że dokumenty zostaną zebrane w książkę i wydane.