Program festiwalu jest bardzo bogaty. Największe atrakcje to iluminacje budowli, czyli tzw. mappingi Pałacu w Wilanowie, kościoła św. Anny, Ratusza Dzielnicy Wilanów i Świątyni Opatrzności Bożej.
Fasada Pałacu w Wilanowie – barokowa perła architektury - ujawni pełnię swej urody dzięki firmie Philips Lighting i iluminacji zaprojektowanej przez dr. inż. Rafała Krupińskego z Zakładu Techniki Świetlnej Politechniki Warszawskiej. Skupi się na historii opowiedzianej w płaskorzeźbach, znajdujących się ponad gzymsem, które przedstawiają m.in. sceny batalistyczne oraz sceny elekcji i koronacji króla Jana III Sobieskiego.
Na elewacji kościoła Św. Anny zaprezentowany zostanie z kolei mapping 3D przedstawiający opowieść o genezie Światła i tajemnicy jego energii. Będzie to przypowieść o kobiecie i mężczyźnie mieszkających w centrum Światła opowiedziana poprzez świetlną i taneczną choreografię. Autorem projektu jest firma Drobczyk+Kopaniszyn. Multimedia design studio, a twórcą oprawy muzycznej Kuba Łuka.
Dynamiczne iluminacje, wykorzystującą innowacyjną technologię LED RGB na Ratusza i w Świątyni Opatrzności Bożej są dziełem Philips Lighting oraz Michała Kaczmarzyka z Qbik – Pracownia Architektoniczna S.C. Projekt w Świątyni Opatrzności koncentruje się na pokazanie struktury wnętrza budynku. Na Plaży Wilanów u zbiegu powstała rozświetlona Strefa Philips, gdzie można obejrzeć m.in. najpiękniejsze iluminacje obiektów w Polsce. Do przygotowania wilanowskich festiwalowych iluminacji Philips użyje 10 kW mocy (koszt zużytej energii elektrycznej przez oprawy LED Philips wyniesie zaledwie 75 zł.)
W pałacowych ogrodach rozbłyśnie natomiast „Ogród Północny" – najnowsza instalacja firmy Multidekor. Będzie tu też można zobaczyć instalacje świetlne artystów audiowizualnych: Przemysława Moskala i Rocha Forowicza.