Jego pierwszy przebój był nieziemski - "Space Oddity" (Kosmiczną osobliwość) udało mu się wypromować w czasie pierwszego lądowania ludzi na Księżycu (1969 r.). Kolejny album, "The Man Who Sold the World" (1970) zyskał swoją ponowną odsłonę w latach 90-tych, dzięki Nirvanie. Kosmiczny temat przyniósł mu sukces po raz drugi w 1971 r., wydał wtedy "Life on Mars". W latach 1972-1973, cztery płyty Bowiego, przez osiemnaście miesięcy, były w pierwszej dziesiątce list przebojów.
Zobacz galerię zdjęć
W 1984 r. niezbyt ceniony przez krytyków album "Tonight" zyskał sławę dzięki show i duetowi z Tiną Turner. Bowie koncentrował się na solowej karierze, ale w 1989 r. założył Tin Machine, choć zespół nie odniósł większych sukcesów, dał początek współpracy Bowiego z gitarzystą Reevesem Gabrelsem.
W ciągu całej kariery artystycznej jego płyty ukazały się w łącznym nakładzie ponad 136 milionów egzemplarzy. Wyprodukowany w 2002 r. przez Tomy'ego Viscontiego "Heathen" zdobył uznanie krytyków i fanów. Z wydanym rok później "Reality" Bowie odbył ogólnoświatowe tournée.
W historii kina zapisał się dzięki roli i piosenkom z "Absolute Beginners"Juliena Temple'a (1983 r.). Zagrał też w "Zagadce nieśmiertelności" (1983 r.), "Ostatnim kuszeniu Chrystusa" (1988 r.), "Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną" (1992 r.) oraz Andy'ego War hola w filmie "Basquiat - Taniec ze śmiercią" (1996 r.). Ostatnio na wielkim ekranie pojawił się w 2006 r. w "Prestiżu" i w 2008 r. w "Sierpniu".
Od początku był elektryzującym artystą. Lubił się przebierać. Swoje kostiumy dopasowywał do muzyki. W latach 70-tych uzależnił się od kokainy. Podobno utwór "Station to Station" nagrywał przez cztery dni bez przerwy, bez snu, pił mleko, jadł czerwoną paprykę i zażywał kokainę. Na żony wybrał modelki. Pierwszą była Angela Bowie, drugą somalijska piękność Iman. Ma dwójkę dzieci, reżysera filmów "Moon" i "Kod nieśmiertelności" Duncana Jonesa (z pierwszego małżeństwa) i Alexandrię Zahra Jones.