Saska Kępa zaprasza

Bogactwo wrażeń muzycznych, wzrokowych i kulinarnych obiecuje program Święta Saskiej Kępy. Motywem przewodnim – przeniesionej z maja z powodu zagrożenia powodziowego – 5. edycji imprezy będzie jazz jako ważne kulturalne zjawisko powojennej Polski.

Publikacja: 10.09.2010 19:02

Święto Saskiej Kępy to okazja do zabawy dla całej rodziny

Święto Saskiej Kępy to okazja do zabawy dla całej rodziny

Foto: Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski

Atrakcje zaczną się o godz. 14, gdy na kiermaszu artystycznym wystawione zostaną stoiska z rękodziełem, ceramiką, biżuterią i regionalnymi przysmakami. Największe zainteresowanie towarzyszy jednak koncertowi „Pokolenia polskiego jazzu”.

Wieczór zainaugurują występy legendarnych mistrzów muzyki synkopowanej wraz z młodym pokoleniem wychowanym na jazzie. Zaśpiewa imponująca wciąż formą Urszula Dudziak z córką Kasią Urbaniak. Zagra też jeden z najoryginalniejszych w Europie saksofonistów – Zbigniew Namysłowski z synem Jackiem, córką Marią Rumińską-Namysłowską oraz zięciem Marcinem Rumińskim. Z kolei z własnym recitalem wystąpi Aga Zaryan, wokalistka, która ostatnio wydała płytę w amerykańskiej wytwórni Blue Note.

Ale to jeszcze nie wszystko, co się dziać ma na Francuskiej. „Agnieszka Osiecka na jazzowo” to blok piosenek patronki Święta Saskiej Kępy, których posłuchamy w interpretacji Ewy Bem, Lory Szafran i Kuby Badacha.

Na finał gali zostaje projekt „Fryderyk Chopin na jazzowo”. Usłyszymy Warsaw Paris Jazz Quintet (Robert Majewski – trąbka, Paweł Perliński – klawisze, Andrzej Łukasik – kontrabas, Sebastian Frankiewicz – perkusja, Marc Thomas – śpiew) oraz orkiestrę symfoniczną Perfect Girls & Friends pod dyrekcją Wojciecha Zielińskiego.

[i]

Święto Saskiej Kępy, ul. Francuska, wstęp wolny, sobota (11.09), godz. 14 – 22. [/i]

Kultura
„Nie pytaj o Polskę": wystawa o polskiej mentalności inspirowana polskimi szlagierami
Kultura
Złote Lwy i nagrody Biennale Architektury w Wenecji
Kultura
Muzeum Polin: Powojenne traumy i dylematy ocalałych z Zagłady
Kultura
Jeff Koons, Niki de Saint Phalle, Modigliani na TOP CHARITY Art w Wilanowie
Kultura
Łazienki Królewskie w Warszawie: długa majówka