W niedzielę w namiocie koncertowym pod Pałacem Kultury i Nauki wystąpią zespoły: Twinkle Brothers, Izrael & goście, czyli Kayah, Pablopavo i Vienio, Tymon & The Transistors, Deuter & Future Folk, a także Natural Mystic Akustycznie. Grand Festiwal Róbrege „30 lat później - Reaktywacja" odbędzie się dokładnie po trzech dekadach od narodzin imprezy.
Idea festiwalu wykiełkowała w klubie Hybrydy i tam w dniach 6-7 października 1983 roku odbyła się jego pierwsza edycja. Zrezygnowano z formuły konkursu, który wówczas towarzyszył większości festiwali w Polsce. Odpowiedź publiczności na taką imprezę była zaś nadspodziewanie entuzjastyczna. Nie wszyscy mogli dostać się do klubu.
Rok później przeniesiono imprezę do namiotu cyrkowego Intersalto. A Róbrege szybko zdobyło sławę wśród młodzieży krajów Układu Warszawskiego. W kuluarach słychać było rozmowy w językach: niemieckim, węgierskim, czeskim i rosyjskim.
Repertuar występujących zespołów nie ograniczał się tylko do reggae, jak sugerowała nazwa. Grano z powodzeniem wszelkie odmiany punku, rocka, pojawiały się motywy etniczne, tańczono pogo. Na Róbrege trzeba się było pokazać i posłuchać nowych trendów, bo występowały tu najlepsze alternatywne kapele lat 80. W ośmiu kolejnych edycjach wystąpili m.in.: Izrael, Bakszysz, Deuter, Dezerter, Śmierć kliniczna, Armia, Tilt, Moskwa, Kult, Wanka Wstańka, a w 1988 r. pojawili się goście z Jamajki — Twinkle Brothers. Pamiętny koncert i gorące przyjęcie ułatwiły pertraktacje w sprawie wydania albumu „Twinkle Brothers in Poland".
Ten zespół będzie też największą gwiazdą tegorocznego Grand Festiwalu Róbrege „30 lat później — Reaktywacja". Twinkle Brothers rozpoczęli działalność koncertową na Jamajce w 1962 r. z inicjatywy braci: perkusisty Normana i gitarzysty Ralstona Grantów. Obaj śpiewali w zespole, który powiększył się do kwintetu. Ich oryginalna muzyka była syntezą calypso, soulu, popu i soft reggae. W latach 70. utworzyli własną wytwórnię Twinkle, w której ukazało się kilkadziesiąt albumów. Ważną pozycją w ich dyskografii była nagrana z góralskim zespołem Trebunie Tutki płyta „Songs of Glory/Pieśni chwały".