W Olsztynie artyści, naukowcy, sportowcy i dziennikarze kwestują na trzech cmentarzach; dochód ze zbiórek będzie przeznaczony na renowacje zabytkowych nagrobków zasłużonych mieszkańców Olsztyna. Kwesty trwają od rana na trzech cmentarzach: komunalnych przy ulicy Poprzecznej, przy kościele św. Józefa na Zatorzu i na największej nekropolii w Dywitach.
Datki na odnowę zabytkowych grobów na lubelskim cmentarzu przy ul. Lipowej - jednym z najstarszych w Polsce - zbierają w dzień Wszystkich Świętych politycy i wolontariusze. Kwestę na lubelskim cmentarzu zorganizowano już po raz 25.
- Prowadzimy kwestę od soboty, zebraliśmy już około 30 tys. zł. Datki zbierają głównie uczniowie lubelskich szkół, ale przyszedł zbierać pieniądze też prezydent Lublina Krzysztof Żuk i inni przedstawiciele władz - powiedział organizator kwesty Stanisław Santarek ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Lublina.
W Łodzi tegoroczna, 17. już kwesta ruszyła w sobotę. Pieniądze zbierała już młodzież i dzieci z ponad 50 łódzkich szkół, przewodnicy i członkowie Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem czy Towarzystwa Przyjaciół Łodzi. Datki zbierano także w starym tramwaju, który kursował w okolicy nekropolii. Dziś samorządowcy, dziennikarze, politycy i ludzie kultury kwestują na rzecz ratowania zabytków najstarszej w Łodzi nekropolii - Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej.
Około 130 osób zbiera pieniądze na ratowanie zabytków na starym cmentarzu w Łomży (Podlaskie). Łomżyńska nekropolia jest jedną z najstarszych i najpiękniejszych w regionie. Kwestę organizuje od lat Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Kwestują władze miasta, samorządowcy, dziennikarze i harcerze.