1. Przyszłość integracji. Czy Unia Europejska powinna pozostać dalej związkiem państw, zmierzać w kierunku federalizacji, czy też stawać się w dłuższej perspektywie superpaństwem?
Unia Europejska powinna podążać w kierunku federalizacji. Przede wszystkim należy zwiększyć kompetencje Parlamentu Europejskiego – jedynego organu UE, którego mandat jest wynikiem woli wyborców. Parlament Europejski powinien zyskiwać nowe kompetencje kosztem Rady. Komisja Europejska powinna stać emanacją politycznej większości w Parlamencie. Federalizacja UE oznacza tworzenie wspólnych standardów co do usług publicznych takich jak edukacja i ochrona zdrowia. Należy zadbać, aby obywatele UE otrzymywali usługi publiczne o zbliżonym standardzie. Obywatelstwo UE powinno być nie tylko obywatelstwem politycznym, ale również obywatelstwem socjalnym.
2. Euro. Kiedy i na jakich warunkach Polska powinna przystąpić do Unii Walutowej i przyjąć Euro?
Euro jest gwarancją większego bezpieczeństwa dla Polski. W obecnej chwili brak jest woli politycznej dla przyjęcia Euro. Większość społeczeństwa jest przeciwna wprowadzeniu Euro, gdyż obawia się wzrostu cen. Należy więc przygotować pakiet socjalny, który chroniłby najuboższe warstwy społeczeństwa. Konieczne jest powiązanie płacy minimalnej ze średnią krajową – na poziomie 50%, aby wprowadzenie Euro nie odbyło się kosztem najuboższych
3. Unia Bankowa. Kiedy i na jakich warunkach Polska powinna wejść do Unii Bankowej?