Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 01.09.2015 14:29 Publikacja: 31.08.2015 21:10
Według sądu Łukasz K. usiłował „uciszyć” zaniepokojonego klienta, rekompensując mu z naddatkiem wszystkie nieprawidłowości. Na próżno
Foto: Fotorzepa, Darek Golik
To była jedna z największych afer finansowych III RP, porównywana z późniejszymi – Finroyal i Amber Gold. Szefowie domu maklerskiego działającego na licencji Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG; obecnie Komisja Nadzoru Finansowego) w dwa lata sprzeniewierzyli pieniądze 1200 osób – suma wierzytelności zgłoszonych przez klientów w postępowaniu upadłościowym to 340 mln zł. Właśnie zapadł pierwszy prawomocny wyrok w tej sprawie.
Łukasz K., wiceprezes Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej Dom Maklerski, został skazany na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata za namawianie jednego z klientów WGI do składania fałszywych zeznań w postępowaniu prowadzonym przez nadzór finansowy.
– Rozpoznając apelacje wniesione przez obrońców oskarżonego Łukasza K., sąd utrzymał w mocy wyrok – mówi „Rzeczpospolitej" sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak, rzecznik ds. karnych Sądu Okręgowego w Warszawie.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Zaginiona w czasie II wojny światowej buława hetmana Klemensa Branickiego, rangą porównywalna do Szczerbca, miec...
Rozpoczynają się intensywne obserwacje próbnych płyt kamiennych, co stanowi kolejny, niezwykle istotny etap w pr...
To może być jeden z najbardziej nietypowych wieżowców w Warszawie. Ma powstać na wąskiej działce przy ul. Twarde...
Dzięki współpracy ratusza z inwestorami będą mogły powstawać szkoły, przedszkola, drogi czy tereny zielone – na...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Tylko 8 z 60 radnych Warszawy udostępnia wyborcom swój numer telefonu. Z pozostałymi trzeba się kontaktować prze...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas