Reklama
Rozwiń

Rok 2018 najgorszy pod względem przemocy wobec dziennikarzy

Jak pisze Onet powołujący się na organizację Reporters Without Borders (RSF), rok 2018 jest najgorszym, jeśli chodzi o przemoc oraz nadużycia wobec dziennikarzy. 80 z nich zostało zabitych w związku z wykonywanym zawodem, 348 jest w więzieniu, a 60 przetrzymuje się jako zakładników.

Aktualizacja: 18.12.2018 11:06 Publikacja: 18.12.2018 10:58

Rok 2018 najgorszy pod względem przemocy wobec dziennikarzy

Foto: AdobeStock

adm

Według danych Reporters Without Borders (RSF), ponad połowa zabitych dziennikarzy była celem planowej egzekucji - pisze Onet. Odnotowano również wzrost takich zabójstw względem 2017 roku o 15 proc. Jak czytamy w raporcie, ”dziennikarze nigdy wcześniej nie byli poddawani przemocy i nieuczciwemu traktowaniu w takim stopniu, jak w 2018 roku”. Wzrost liczby incydentów nastąpił zarówno jeśli chodzi o morderstwa, jak i uwięzienia, porwania czy zaginięcia.

Czytaj także: Strażnicy prawdy "Ludźmi roku" Time'a

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Kraj
Dziki grasują w Warszawie. Problem narasta
Kraj
Metro nie kursuje od Słodowca do stacji Centrum. „Podejrzenie, że coś się pali”
Kraj
Jedyne Centrum Integracji Cudzoziemców na Mazowszu będzie działało w Warszawie
Kraj
Pociągi wracają na trasę M1 po awarii w metrze warszawskim
Kraj
Tęcza powróci na plac Zbawiciela. Projekt wybrano w Budżecie Obywatelskim przy czwartej próbie