Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 09.06.2016 13:44 Publikacja: 09.06.2016 13:34
Foto: Waldemar Kompała
W środę wieczorem zakończył się trwający ponad dwa tygodnie strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. Po podpisaniu porozumienia z władzami CZD, pielęgniarki z miejsca wróciły do pracy. Zaczęły dyżury już w środową noc, a we czwartek zaczęto na nowo przyjmować dzieci na oddziały zamknięte z powodu strajku. Nie oznacza to rozwiązania problemu. Liderka strajkujących Magdalena Nasiłowska oświadczyła wprost, że nie jest zadowolona z warunków porozumienia. We wspólnym oświadczeniu obie strony sporu rzeczywiście uznały, że warunki porozumienia „nie są w pełni satysfakcjonujące dla stron”, ale „stanowią wyraz kompromisu dla dobra małych pacjentów Instytutu”.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Lotnisko Chopina w Warszawie bije kolejne rekordy liczby obsłużonych pasażerów. Warszawski port dynamicznie rośn...
„W ostatnich tygodniach mieszkańcy coraz częściej zauważają w swoich okolicach drobne, ciemne owady gromadzące s...
Triumf projektu „Nowa Tęcza” w warszawskim Budżecie Obywatelskim miał przypieczętować jej powrót na Plac Zbawici...
W najnowszym odcinku „Politycznych Michałków” Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko rozmawiają o burzliwym tygodn...
Mija właśnie 82. rocznica „krwawej niedzieli” – jednego z najbardziej dramatycznych epizodów antypolskiej ofensy...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas