19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 07.03.2017 19:06 Publikacja: 07.03.2017 18:46
Jacek Saryusz-Wolski jest jedynym kontrkandydatem Tuska.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
Korespondencja z Brukseli
Na dwa dni przed szczytem decydującym o obsadzie stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej Donald Tusk jest bardzo bliski wygranej. Jedynym krajem, który wyraża niezadowolenie z jego sposobu sprawowania funkcji przez dotychczasowe 2,5 roku, jest Polska. Przedstawiciele wielu innych państw oficjalnie go popierają, m.in. Niemcy, Francja, Hiszpania, Łotwa, Czechy czy Słowacja.
W pierwszym w tym roku odcinku podcastu "Pałac Prezydencki" Michał Kolanko rozmawia z Michałem Fedorowiczem, szefem europejskiego kolektywu analitycznego Res Futura. Nie tylko o kampanii prezydenckiej, ale też o jej kontekście i nastrojach społecznych w Polsce na przełomie 2024 i 2025 roku.
Pokoju wokół naszych granic, za którym tak tęsknimy; więcej zrozumienia dla innych, czego tak potrzebujemy...
Grzegorz Gauden – polski dziennikarz prasowy i radiowy, działacz opozycji w okresie PRL, a w latach 2004–2006 redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita” – otrzymał odznaczenie „Za odwagę intelektualną”, przyznawane od 25 lat przez pismo społeczno-literackie „Ї”.
„Cicha noc, święta noc! Pokój niesie ludziom wszem”. Pokoju potrzeba dziś światu. Pokoju potrzeba nam, Polakom, bo podzieleni jesteśmy różnorakimi konfliktami w rodzinach, w polityce.
Ministerstwo Kultury oraz MSZ nie potwierdzają informacji, które pojawiły się w niemieckich mediach, aby trwały negocjacje na temat zwrotu pakietu dzieł sztuki, w tym manuskryptu średniowiecznej pieśni „Gaude Mater Polonia”.
W wieku 89 lat zmarł Longin Pastusiak, poseł SLD, marszałek Senatu V kadencji w latach 2001-2005.
W kwietniu 2025 roku Fundacja Wolność i Demokracja wraz z ekspertami z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz z IPN, a także archeologami ukraińskimi rozpocznie prace ekshumacyjne w Puźnikach w Ukrainie.
– Mamy skomplikowane relacje polsko-żydowskie, które Izrael bezzasadnie wykorzystuje przeciw Polsce – ocenił Witold Waszczykowski, były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych w rządzie PiS, komentując uchwałę przyjętą przez rząd ws. wizyty delegacji Izraela w Polsce w związku z obchodami 80. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz.
e-Doręczenia, czyli cyfrowy odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru, zaczęły powszechnie obowiązywać wraz z początkiem 2025 roku. Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśniło, jak osoby bez aktywnej skrzynki do e-Doręczeń mogą korespondować z urzędami.
Dopłaty nie zelektryfikują transportu ciężkiego, zrujnują za to ceny na rynku wtórnymi pozostaną kosztownym eksperymentem, co widać po rynku aut osobowych.
Powiązana z rosyjskim Gazpromem spółka Omne Energia została skreślona z listy sankcyjnej, po czym została sprzedana za 3 zł. To ta firma jest kontrahentem Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie i dostarcza gaz do części stołecznych autobusów – informuje Wirtualna Polska.
Widać, w którą stronę skręca kampania Rafała Trzaskowskiego. Stara się iść po konserwatywnych wyborców, a to otwiera przestrzeń dla kandydatów lewicowych - mówiła w rozmowie z Michałem Kolanką Martyna Jałoszyńska, radna m.st. Warszawy, wiceszefowa stowarzyszenia Wspólne Jutro.
Znana jest już data wyborów prezydenckich w Polsce. Pierwsza tura odbędzie się 18 maja, druga – jeśli do niej dojdzie - 1 czerwca 2025 roku. Kto będzie rywalizował w wyścigu o urząd prezydenta? Start w wyborach zadeklarowało jak dotąd dziesięcioro kandydatów. Oto ich lista.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas