Jest on jednym z dziesięciorga błogosławionych, o których kanonizacji będzie mowa w Watykanie na konsystorzu publicznym w najbliższą sobotę. Weźmie w nim udział Benedykt XVI.
Już w połowie grudnia papież zatwierdził drugi cud dokonany za wstawiennictwem bł. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, niezbędny do kanonizacji. Jest on udziałem s. Stefanii Zelek z założonego przez bł. Felińskiego Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi.
Zakonnica cierpiała na zanik szpiku kostnego. W stanie beznadziejnym trafiła do kliniki hematologicznej w Krakowie. Tam w sposób nagły i niewytłumaczalny z medycznego punktu widzenia nastąpiła poprawa jej zdrowia.
Bł. Feliński (1822 – 1895) to barwna postać. Zanim wstąpił do seminarium, studiował matematykę w Moskwie i nauki humanistyczne w Paryżu. Walczył w powstaniu 1848 roku w Wielkopolsce.
Święcenia kapłańskie przyjął w 1855 roku. Wykładał filozofię na Akademii Duchownej w Petersburgu i zajmował się działalnością charytatywną – otworzył schronisko dla sierot i bezdomnych.