Bezpieczny i aktywny senior - porozumienie MRPiPS i UOKiK

UOKiK rozpoczął współpracę z Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior". Promuje ona bezpieczeństwo i aktywność osób starszych. Współpraca będzie dotyczyć m.in. działań informacyjnych i edukacyjnych.

Publikacja: 29.06.2017 11:38

Bezpieczny i aktywny senior - porozumienie MRPiPS i UOKiK

Foto: 123RF

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) Marek Niechciał i Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) Elżbieta Rafalska podpisali porozumienie o współpracy w ramach kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior".

 

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, dziś ponad 22 proc Polaków ma 60 i więcej lat. Za 30 lat będzie to już 40 proc. Kampania promuje bezpieczeństwo i aktywność osób starszych. Z doświadczenia UOKiK wynika, że często zaufanie tej grupy konsumentów jest przez przedsiębiorców nadużywane. Współpraca w kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior" będzie dotyczyć m.in. działań informacyjnych i edukacyjnych.

 

- Stwarzając sprzyjające warunki dla tej grupy konsumentów, zapewniamy przyszłość naszej gospodarce. Dlatego cieszę się z zacieśniania współpracy pomiędzy naszymi instytucjami. Wierzę, że przyczyni się ona do lepszej ochrony konsumentów-seniorów – powiedział prezes UOKiK, Marek Niechciał.

Kampania informacyjna „Bezpieczny i Aktywny senior” rozpoczęła się w 2016 r. W jej ramach do osób starszych trafiło już blisko 20 tys. ulotek, wydrukowano plakaty informacyjne. W urzędach pocztowych i oddziałach ZUS jest wyświetlany film informacyjny, skierowany do seniorów. Był on również pokazywany w TVP.

Partnerami akcji są również inne instytucje państwowe. Dotychczas porozumienia podpisały: Poczta Polska, Telewizja Polska oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Prawo drogowe
Ważny wyrok ws. płatnego parkowania. Sąd: nie można nakładać kar za spóźnienie
Oświata i nauczyciele
Nauczyciele nie ruszyli masowo po pieniądze za nadgodziny. Dlaczego?
Prawo w Polsce
Jak zmienić miejsce głosowania w wyborach prezydenckich 2025?
Prawo drogowe
Ważny wyrok dla kierowców i rowerzystów. Chodzi o pierwszeństwo