Aktualizacja: 21.02.2018 22:08 Publikacja: 21.02.2018 18:23
Foto: AFP
Przez ponad sześć dekad, które dzielą te straszne wydarzenia, media dokonały wielkiego skoku. Dziś kadry z wojny każdy może obejrzeć w internecie. Ale społeczeństwa Zachodu reagują podobnie jak w czasach, gdy informacje były skąpe i docierały do gazet za pomocą telegrafu, a ruchome obrazy z konfliktu pojawiały się w wyświetlanych w kinach kronikach filmowych.
Raz na jakiś czas rozlegają się głośne wybuchy oburzenia. Hasła: „Politycy, zróbcie coś! Tak dalej być nie może”, pojawiają się zwłaszcza wtedy, gdy do sieci trafi zdjęcie dziecka – ofiary nalotów czy ataku bronią chemiczną. Dziś takie fotografie, choćby przyprószonej pyłem dziewczynki w ramionach ratownika, pochodzą z przedmieść syryjskiej stolicy, wschodniej Ghuty.
W kwietniu CBOS odnotował blisko 50-punktowy spadek pozytywnych ocen stosunków polsko-amerykańskich. Czy fotogra...
Donald Tusk w orędziu wygłoszonym w 21. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej oferuje nam dużą porcję nar...
Rafał Trzaskowski przynosi polską flagę porzuconą przez Karola Nawrockiego. Patriotyzm staje się polem kampanijn...
Lider Konfederacji Korony Polskiej pozwala sobie na antysemickie, homofobiczne wypowiedzi, a nawet rękoczyny i w...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Mamy bardzo odważnych kandydatów na prezydenta, którzy niemal w pojedynkę pokonają Putina, poradzą sobie bez USA...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas